Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z modemem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam problem z modemem Huawei E3276. Po włożeniu karty aero2 ( której nie używałem długo ) modem nie wykrywa jej. Pojawia się komunikat co widać na załączonym zrzucie ekranu. Wszystko ustawione zgonie z instrukcją co można znaleźć na stronie aero2. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje Smile
Pierwszy ekran zamyka sprawę:
- Karta włożona nieprawidłowo
- Karta uszkodzona
Postępowanie:
- Ustalić, czy modem sprawny wsadzając do niego inną kartę SIM (np. naszą główną do dzwonienia) - karta SIM musi zostać prawidłowo wykryta.
- Ustalić, czy karta SIM Aero2 jest sprawna - włożyć ją np. do naszego telefonu, który na pewno działa poprawnie. Karta musi się prawidłowo wykryć (ale nie musi się logować do sieci Plus na początek, tylko musi się wykryć).

Jak zarówno SIM jak i modem będą sprawne, ale nie będą działały prawidłowo, będziemy się zastanawiali dalej.
Narazie mogę się odnieść do pierwszego punktu.
"- Ustalić, czy modem sprawny wsadzając do niego inną kartę SIM (np. naszą główną do dzwonienia) - karta SIM musi zostać prawidłowo wykryta." W modemie jest karta Orange więc działa to bez problemu. Modem jak i karta są użytkowane przez dziewczynę. Jak będę wiedział co i jak z drugim punktem postępowania dam znać. A czy wersja Windowsa ma znaczenie ? Na komputerze jest Windows 8.
Jeśli ten sam modem z tym samym komputerem z jedną kartą SIM działa poprawnie, a z inną nie, to nie widzę żadnego odniesienia do wersji systemu.
Kartę wsadziłem do telefonu Nokia Asha 302 i miałem od razu komunikat: brak karty sim. Dziś ją zabieram i sprawdzę w innym modemie.
Na moje oko uszkodzona karta SIM.
Była wadliwa partia kart SIM Aero2 BDI.
Więc możliwe, że to karta z tej partii…
Sprawdziłem kartę po ostatnim sprawdzeniu czyli niecałe 2 msc temu. A więc:
Karta aero2 włożona do modemu Huawei E3276 i dosłownie po kilku sekundach w aplikacji Mobile Partner info o braku karty. Podobnie było gdy została włożona do modemu ZTE MF821, telefonu Samsung J3 2016, telefonu HTC Desire X i Xiaomi. Inne karty Play, Orange czy Plus chodzą bez zarzutu. Obecnie karta Orange jest włożona. Do tego modemu ( Huawei E3276 ) była włożona inna karta sim aero2 i "złapała" zasięg. Został wystosowany e-mail do BOK Aero2, tam proponują wysłanie wadliwej karty na sprawdzenie do Rzeszowa i jeśli karta po ich sprawdzeniu zostanie zakwalifikowana jako uszkodzona przez użytkownika to będzie konieczność wpłacenia Depozytu za Duplikat Karty SIM, a także opłaty w wysokości 14 zł za nadanie przesyłki kurierskiej.A jeśli z winy aero2 to zostanie wysłana na ich koszt listem poleconym. Czy jest sens wysyłać ? Czy raczej od razu złożyć wniosek o duplikat karty ? Koszta wtedy są podobne.
Jest sens wysyłać (jeżeli zamierzasz korzystać), nie da się zdiagnozować uszkodzenia przez klienta, póki jej nie pociąłeś na kawałki, przyciąłeś do rozmiaru nano, czy spowodowałeś korozję przez trzymanie długotrwałe w wodzie. Zwykle bez problemu odsyłają kartę nową.
Nie pociąłem jej na kawałki, nigdy nie przycinałem do rozmiaru nano oraz nigdy nie była w wodzie. Czyli bez opłat by było ?
No to będzie tylko koszt poleconego, żeby im to dostarczyć. O ile numery zgadzają się z twoim dowodem itd.
Przekierowanie