Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, byłam zarejestrowana kilka lat temu pod innym nickiem, ale niestety, nie mogłam się zalogować, więc piszę z nowego Smile

Na już muszę kupić nowy telefon, staruszek nagle padł.
Nie dysponuję dużą kwotą, coś w granicach 500zł.
Zwróciłam uwagę na Xiaomi Redmi 5 - czy on będzie współpracował z Aero2?
W internecie ciężko coś konkretnego - pewnego wyszukać, dzwoniłam do sklepu w Zawierciu, i pan powiedział, że nie :/ stąd moje pytanie.
Jak już założyłam wątek, to przy okazji chciałabym się dowiedzieć jakie zdjęcia są z tego telefonu? Jak działa GPS - na tym mi zaraz po Aero2 najbardziej zależy - trochę jeżdżę rowerem i używam do endomondo, jak długo trzyma bateria?

Przy okazji może jakaś inna opcja? Inny telefon w zbliżonej kwocie?
Na allegro można dorwać za pięćset z groszem Xiaomi Redmi Note 4 X 3GB/32GB z wysyłką z Polski od firmy, więc gwarancja producenta powinna być. Trzeba patrzeć też na procesor żeby był Snapdragon 8*2GHz. Mam taki tylko 3/16 i mogę narzekać tylko na dźwięk rozmów w obie strony. Nie chciało mi się jeszcze oddać do reklamacji bo najczęściej jest w miarę, a na "głośniku" jest dobrze. Poza tym dobry do wszystkiego o co pytasz. GPS też dobry tylko na początku miałem problem z lokalizacją w Endomondo, chyba w ustawieniach Endomondo wyłączyłem usypianie GPS. Powinnaś znaleźć w moim wątku o tym telefonie. Chyba nic lepszego na "już" nie znajdziesz. Jeśli ma się czas to można polować na promo z Chin i czekać około 1-2 m-ce na przesyłkę, ale do tych zadań nie trzeba jakichś wodotrysków. Mam nadzieję, że nie odpowiadam po temacie.
Witam,

Podepnę się pod temat jeśli ktoś nie ma nic przeciwko bo sprawa dotyczy tego samego modelu Redmi.

Jakby to jeszcze Panią interesowało to nie tak dawno kupiłem ten telefon i Aero2 działa w nim idealnie. Jedynie trzeba przyciąć kartę do NanoSIM ale pytałem w BOK Aero2 i powiedzieli mi, że kaucji po przycięciu nie tracę. Smile

Teraz ja mam pytanie. Jak pisałem Aero2 działa w nim idealnie tylko "problem" w tym, że działa zbyt idealnie. Jeśli Aero2 ma być do 512 kbit/s to dlaczego ja bez wykupionego pakietu LTE (tylko samo BDI) chodzi mi 14 Mb/s po LTE?
Inna ciekawa sprawa to problem z Captcha. Jest normalnie co godzinę ale po wpisaniu Captcha nie przenosi mnie na stronę z informacją o odblokowaniu tylko muszę zresetować połączenie. Dzieje się tak tylko w LTE bo w HSPA+ jest normalnie (działa od razu).
Dzisiaj sprawdzam polecany przez Jakuba kiedyś modem Huawei E3372 na laptopie.
W tym samym miejscu i przy tym samym BTS już mnie nie wpuszczają do LTE Aero2.
Czy to chodzi o któreś pasmo LTE? B38? Telefon takie ma a modem nie.

Pozdrawiam!
@Wassja ciekawe informacje, prawdopodobnie masz rację - to może być testowe uruchomienie B38
szkoda że grono dawnych użytkowników BDI skurczyło się niemal do zera i prawie nikt się nie dzieli aktualnymi ciekawostkami,
sam nie mam działającej SIM BDI, bo bym zrobił jakieś testy (sprzęt mam, wprawdzie redmi 4X a nie 5, ale obsługiwanymi pasmami jakoś drastycznie się nie różnią)

@Jolka a w odniesieniu do pytania zadanego na początku - każdy współczesny smartfon przeznaczony na rynek europejski nadaje się do użytku z Aero2 BDI (przynajmniej teoretycznie, bo wymagania techniczne spełnia każdy a jedyne potencjalne problemy mogą dotyczyć natury programowej - więc jeśli to istotne, to przed zakupem sugeruję sprawdzenie współpracy)
Sam sobie odpowiem co do B38. Sprawdzałem w bazie BTS w mojej okolicy nie ma tego pasma ani nie ma na niego pozwoleń. Jedynie jest kilka BTS z Aero2 1800 mhz i Sferia 800 Mhz. Sprawdzałem dzisiaj na 2 różnych "speedtestach" transfery dochodzą nawet do 40 Mb/s i to na tanim chińskim smartfonie. Big Grin Wobec tego co jest grane?
Aero2 bez pakietu nie powinno oferować więcej niż 512 kbit/s nawet na B38. Upewnij się, że nie testujesz WiFi ani internetu przez drugą kartę SIM o ile włożona jest do telefonu poza kartą Aero2.
Też tak pierwsze myślałem. Wyłączyłem drugą kartę i transfer tak jak pisałem. Na LTE tak szybko działa bo już na HSPA+ 512 kbit/s czyli tyle co powinno być. No nic będę obserwował.

Jakubie czyli mając tylko BDI (bez pakietu) to modem E3372 (i każdy inny z LTE) nie będzie wpuszczany do LTE Aero2? Dopiero po wykupieniu pakietu i na czas do jego zużycia taki modem będzie działał w LTE Aero2?

Myślałem, że BDI działa w każdej możliwej technologi tylko transfer jest ograniczony do 512 Kbit/s.
do tej pory tak było i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni - BDI bez płatnego pakietu = tylko 2G i 3G
płatny pakiet = także LTE

i dlatego sądzę, że może trafiłeś na testowe uruchomienie B38

ale aby mieć 100% pewności powinieneś wyłączyć WiFi (a najlepiej "zapomnieć" sieci) oraz fizycznie wyjąć drugą kartę SIM (aby na 100% wykluczyć potencjalne niedoróbki w firmware telefonu)
Przekierowanie