Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nawigacja samochodowa Garmin Drive 40. Kwestia map. Użytkowanie na rowerze.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zakupiłem sobie ten sprzęt. Chodzi mi o to, że chciałbym używać na dłuższych trasach krajowych na rowerze w torebce na ramie. Pomysł o tyle poroniony, że ładuję niby to coś, a jak odłączam to się wyłącza. Nie wiem czy w ogóle ma akumulator. Nie wiem czy to ma mapy bezterminowe. Niby na pudełku powinno pisać LM to ma mapy do końca życia urządzenia. Nie ma nigdzie tego oznaczenia. Tylko napis o 90-o dniowej gwarancji map. Dzisiaj to kupiłem w promocji za 150 zł. Poradźcie ludziska czy się nada.

Jakieś ako ma bo w końcu działa po odpięciu zasilacza.
Nie mam bladego pojęcia jak kwestia licencji na mapy wygląda w przypadku Garmina
na twoim miejscu przygodę zacząłbym tam:
http://www.garmin.com/pl-PL/maps/updates/
lub
https://www.garmin.com/pl-PL/software/express

a np. tomtom w przypadku nawigacji ostatnio montowanych fabrycznie w niektórych samochodach daje możliwość bezpłatnej aktualizacji do wersji które pojawiły się do 3 m-cy po kupnie samochodu, licencje na nowsze wersje trzeba sobie dokupić Tongue
Zawsze zaczynamy od przeczytania specs na stronie producenta i jak wół jest bateria. Aplikacja Express powie ci resztę co do licencji na mapy, to już po numerze seryjnym pewnie.
jakubd napisał(a):Aplikacja Express powie ci resztę co do licencji na mapy, to już po numerze seryjnym pewnie.
Przejrzałem aplikację i nic nie ma o licencji. Strona podana na pudełku odnośnie tych 90-u dni mówi tylko:
"nüMaps Guarantee™
Pobierz najnowsze dostępne mapy i podróżuj bez problemów dzięki programowi nüMaps Guarantee. Wystarczy podłączyć nowe urządzenie nüvi, dęzl lub zūmo firmy Garmin do komputera oraz odwiedzić stronę http://www.garmin.com/mapupdates w ciągu 90 dni od daty rozpoczęcia korzystania z funkcji nawigacji satelitarnej, aby sprawdzić, czy dostępna jest bezpłatna aktualizacja map. Dzięki programowi nüMaps Guarantee użytkownicy mogą być pewni, że posiadają aktualne dane, gdy ruszają w drogę."


Ogólnie jakieś cyrki z tą aktualizacją przez Garmin Express, najpierw karze tylko odłączyć na 5 s. aby zainstalowały się najpierw aktualizacje softu, ale w praktyce później wyskoczył błąd przy aktualizacji map. W końcu zrobiłem wszystko od początku i ręcznie włączyłem bez kabla - co poskutkowało załadowaniem nowego softwearu. Potem już poszło gładko z aktualizacją mapy. Śmieszny też ten licznik czasu do zakończenia - cały czas pokazywał ok. 1 godz.
Jak jeszcze mogę sprawdzić czy zawsze będzie można zaktualizować? Oczywiście poza odczekaniem 90-u dni. Tongue
Dzięki, ale nadal nic mi to nie mówi, a filmy zostały usunięte...

Pojawiło się wideo w innym miejscu (jest link), ale nadal nic mi nie mówi. Ten producent chyba na dzień dobry mnie zraził do siebie. Mapy najnowsze też nie mają ulic, które są w Mapach Google, a nawet na Here Maps ( z resztą, jeśli chodzi o badaną przeze mnie ulicę to pojawiła się na Here Maps wcześniej od Google Maps), z którego to urządzenie chyba korzysta. Dotyk w urządzeniu poniżej wszelkiej krytyki.
Faktycznie - nie poprawiono linków na polskiej wersji strony, na twoim miejscu bym im napisał parę słów o tej wtopie…

Filmik instruktażowy po angielsku:
https://www.youtube.com/watch?v=9nTk4T1-Sb4
Właśnie ten filmik miałem na myśli. Chodzi mi o to, żeby gdzieś (w express albo w urządzeniu) się wyświetliło "czarno na białym", że mogę aktualizować mapy do konkretnej daty, albo bezterminowo i było opisane choćby na stronie producenta co będzie dalej, czy będzie można używać tej ostatniej mapy, czy urządzenie się zablokuje, czy mogę wgrać alternatywną mapę albo soft. Kompletnie nic producent nie informuje? A w urządzeniu jest tekst jakiejś gwarancji czy licencji w którym jest napisane, że z kolei tracę wsparcie, jeżeli tak uzna producent, np. w przypadku, gdy nie będę aktualizował przez co najmniej 24 m-ce. Jakaś porażka.
Ekonomista napisał(a):czy będzie można używać tej ostatniej mapy, czy urządzenie się zablokuje, czy mogę wgrać alternatywną mapę albo soft
to pierwsze jest oczywiste - w przypadku licencji terminowych przysługuje do użytku na zawsze ostatnia aktualizacja, która wyszła w trakcie trwania ważności licencji

w przypadku licencji "dożywotniej" aktualizacje są możliwe aż do takiego momentu, gdy producent uzna, że wystąpił tzw. koniec życia produktu (w sensie mapy)

nie znam przypadku, by jakiekolwiek urządzenie się zablokowało (za wyjątkiem urządzeń opierających się wyłącznie na działaniu serwisów online, jak dotąd nie słyszałem, aby coś takiego wystąpiło w przypadku PNA)

tzw. alternatywna mapa lub soft w przypadku PNA to na 99% jest pirat Tongue
szopen napisał(a):koniec życia produktu (w sensie mapy)
Czyli jak np. Europa zostanie całkowicie zalana przez potop? Tongue - bo nie rozumiem.
Stron: 1 2
Przekierowanie