Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie chce pisać nowego wątku bo w sumie sprawa dotyczy B315. Oto mam smartfon Xiaomi Remdi Note 4 i jest taka sytuacja że czasem a nawet często jak się na nowo łącze z siecią tzn włączam Wi-Fi w telefonie to smartfon widzi że jest sieć w zasięgu ale nie łączy się automatycznie (jest ta opcja zapisana - sieć zapamiętana) -. Dopiero jak kliknę w sieć sam łączy się. Czasem łączy się normalnie. Na innych telefonach nie było z tym problemu. Na e5573 czasem też tak jest. Wynika z tego że jakby Xiaomi ma jakieś halo. ,(mam dwa egzemplarze i oba tak robią) - w sieci jest o tym info ale nie ma panaceum. Dodam że częstotliwość mam na
podejrzewam, że kwestia dotyczy raczej XRN4 więc nowy wątek jest wskazany (oddzielę to), sam to w sumie napisałeś
90tomash napisał(a):Na innych telefonach nie było z tym problemu.

PS na Redmi 4X (nie "note") też kiedyś to zauważyłem, ale z WiFi w telefonie korzystam ekstremalnie rzadko
Masz może pomysł co może być tego przyczyną?
Jest opcja "automatycznie łącz z siecią" i pewnie dla tego SSID ja wyłączyłeś.
hehe nie no Jakub proszę… problem trudny do zreplikowania, bo w 99% przypadków działa jak należy
skutecznym rozwiązaniem jest wyłączenie i włączenie WiFi (przynajmniej u mnie)

w RM4X bardziej mnie wkurza inny problem - czasem się ekran nie wygasza (nie usypia) i tu niestety rozwiązanie jest z grubej rury - restart systemu
Rzuciłem podstawy, bo 2 osoby sobie tak zrobiły i ja także miałem coś takiego w Mi Mix.
Ale jak to się dzieje czasem to kwestia softu. Na jakim ROMie coś takiego? Proponuję sprawdzić nie tylko na najnowszym DEV, ale może na czymś bardziej czystym z XDA.
ROM global. Oczywiście że mam włączona opcje automatycznego łączenia z siecią. Wygląda to tak że włączam Wi-Fi i nic. Wchodzę w dostępne sieci - jest moja - klikam i się łączy a nie raz łączy się sam.
Ja bym spróbował przejść testowo na DEV najnowszy (lub dwa ząbki starszy, bo ostatnie dwa kuleją z tego co czytam) i sprawdził czy problem ten sam. No i oczywiście wipe nigdy nie zaszkodzi do takich testów.
Przekierowanie