Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero i zmniejszenie mocy po euro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam u mnie miałem calutki miesiąc spokoju neta nie zrywało hulał jak ta lala i nagle niespodzianka kilka dni po zakończeniu euro,widzę spadek mocy.Jakoś dziwnie podejrzane to wszystko do czasu zwiększenia prędkości było tak sobie częste zwiechy itp potem pogorszenie(z prędkością jak u innych) aż tu nagle początek euro i co widzę??!!!! siła sygnału z 28-35 skoczyła na 55-68 neta nie zrywa śmiga idealnie!!! Myślę sobie postawili nowy nadajnik blisko mnie ok 2km (wcześniej miałem odległość 6km) Ale chyba jednak się myliłem od kilku dni wszystko wróciło do normy zasięg max 32 obracam anteną na 1-2 nadajnik i nic to samo dziś pojawiły się rozłączania typu DNS lub całkowity brak sygnału.Czy u kogoś wystąpiły podobne zjawiska czy tylko ja mam takie perypetie z AeroSmile
Lokalizacji (nawet orientacyjnej nie podałeś), ale może to być szereg różnych rzeczy. Wygląda to jak tymczasowe włączenie nowego nadajnika znajdującego się bliżej, który z jakiś powodów został wyłączony. Jakbyś miał zapisał CID tych nadajników (jak było gorzej, potem drugi jak lepiej i teraz) to można by to potwierdzić.
Sorki przeoczyłem mieszkam pod Wawą okolice Dębe Wielkie Aero mam z nadajnika w Halinowie niestety mój modem nie pokazuje nazwy bts mam Huawei E3131 wiem że ostatnio uruchomili nowy nadajnik na maszcie Plusa bliżej mojego miejsca zamieszkania lecz na obu zasięg mam identyczny.Jedyne co się poprawiło to to że na antence parapetowej Smile działa (wcześniej nie było) lecz ogólnie dalej korzystam z anteny kierunkowej Yagi
Za pomocą TNI odczytasz (po właściwym ustawieniu) CID nadajnika i ustalisz, który to dokładnie BTS.
I jak zwykle przypominam, że pozwolenie radiowe nie oznacza, że nadajnik już stoi Smile
Potwierdzam, to co pisze kolega.

Przed euro i w czasie euro, wszędzie miałem zasięg bez problemu (lub prawie wszędzie) przynamniej 3G. Dzisiaj pojechałem do dziadka, położyłem router tam gdzie wcześniej był często zasięg a przez ponad ostatni miesiąc zawsze i co? Brak usług...
Łódź i okolice podobnie, podczas euro jakby lepiej mi to Aero2 działało, słuchałem bez problemu internetowego radyjka itp. Teraz często się rozłącza, transfer mniejszy...
Wydaje mi się jednak że to przez obciążenie sieci, podczas euro ludzie oglądali TV... A teraz normalnie korzystają z telefonów... Kartę mam od dość niedawna i nie mogę stwierdzić czy wcześniej było lepiej/gorzej.
U mnie bywają jednak dni, jak te w czasie euro z zasięgiem. Ale bardzo rzadko, coś musiało się wtedy dziać.
Przekierowanie