Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Kompletny system zasilania i oświetlenia na biwak lub awaryjnie - poradnik.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ogólnie to temat rzeka, ale nie chciałem otwierać kilku wątków, bo generalnie chodzi o to co w tytule. Zacząłem trochę od złej strony czyli od kupowania bez większych poszukiwań informacji, ale na szczęście jak dotąd udało mi się kupić i przetestować w warunkach domowych latarkę czołową, którą zacząłem opisywać w wątku , który będę aktualizował wraz z używaniem na bieżąco. Cena po kodach na BG ~ 7 USD;
Jednak jeszcze zasilanie:
-ładowarka raczej do podłączenia do zasilacza USB do sieci 230 V (używam od Xiaomi Redmi Note o wydajności prądowej 2 A) - zakupiłem XTAR VC2 z uwagi na cenę, automatykę i "ładny wyświetlacz" - ładować ładuje, lecz amperomierz stale pokazuje natężenie 0,5 A nawet bez aku i nie wiem co z tym zrobić. Cena z przesyłką ~ 70 PLN, ale dostałem w promocji 12 "monet allegro";
-akumulatorki 18650 2200mAh z zabezpieczeniem firmy XTAR - jak na razie się spisują. Cena na allegro, wykorzystując monety, z przesyłką ~ 70 PLN;
-zastanawiam się nad porządnym mobilnym ogniwem fotowoltaicznym, takim co da realnie przy w miarę dobrym oświetleniu ~ 2 A przy 5 V czyli 10 W. Biorę pod uwagę BlitzWolf BW-L1 lub ewentualnie dużo droższy, a różniący się chyba tylko i aż dodatkowym panelem BlitzWolf BW-L3. Pytanie do wszystkich: Czy warte są swojej ceny, czy może szukać dalej?
1. W przypadku Blitzwolf'a płacisz Banggood'owi "podatek od marki", jeśli znajdziesz te same panele prosto od ich producenta, to prawdopodobnie będą tańsze (jedyna szansa niskiej ceny, to moment gdy BG będzie je usilnie promował, w przypadku niektórych produktów takie promocje nie są zbyt częste)

2.
szopen napisał(a):oprócz tego akurat Xtar jest sprowadzany przez jednego z większych importerów na polskim rynku (więc ma kto dbać o reklamę)
Kupiłem jednak solar BlitzWolf BW-L1. Około 130 zł wyszło za niecałe 40 USD. Mam już go jakiś czas i wygląda całkiem solidnie, poza tandetnymi karabińczykami. Chciałem napisać jak nastąpi zmiana pór roku, ale już ostatnio pojawiły się jakieś promienie słońca i sprzęt ładuje, gdy:
- nie przysłania słońca żadna chmurka,
- panele skierowane są w miarę prostopadle do promieni słonecznych.
Napięć i prądów teraz nie mam jak sprawdzić, chyba jednak poczekam na wiosnę.
Przekierowanie