Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: "Demo" smartfona Samsung Galaxy S6, czy coś to warte?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chcę kupić okazjonalnie smartphone do używania internetu /czasem giełda pogoda i trans_eu strona dla towarów wielkoprzestrzennych itd zapłata blikiem żadnych społecznościowych portali facebook i.t.p./ czy wymieniony smartphone spełni moje oczekiwania, czy w celu płatnościami blikiem trzeba zainstalować specjalny program antywirusowy?
Co oznacza ta wersja demo dokładniej poza tym że nie można z niego dzwonić ?
Wielkie dzięki za rozjaśnienie mego umysłu.

Oto ta wersja smartphona zapomniałem dodać opis https://tinyurl.com/ybfypq5k
Kompletnie nie mam pojęcia co to za kastrat na tej aukcji. Może być poblokowany znacznie bardziej, niż to tłumaczą. Może nie mieć nawet modułu GSM.
Pamiętaj, że to ma OLED - wystarczy 20-30 godzin świecenia jednego ekranu i mu się wypala obraz. A to było używane na demonstracji pewnie miesiącami.
Lepiej za te pieniądze kupić Xiaomi jakieś.
zurich napisał(a):czy wymieniony smartphone spełni moje oczekiwania
to nie jest pierwszy raz, kiedy ktoś pyta o ten wynalazek (choć inne przypadki były poza forum Big Grin), to nie jest funkcjonalny smartfon lecz jedynie "demo" całkowicie bez modułu GSM (więc nie jest telefonem) oprócz tego ma nieusuwalny grawer na wyświetlaczu

wiadomo cena czyni cuda, ale tego sprzętu nie da się używać do realnych zastosowań typowych dla telefonu
(a za 300zł można kupić działając tablet ze sporo większym ekranem za to bez wygrawerowanych "dodatków", również nie dający się użyć jako telefon Big Grin)

zurich napisał(a):czy w celu płatnościami blikiem trzeba zainstalować specjalny program anty wirusowy?
natomiast do płatności blikiem jest potrzebna aplikacja aplikacja twojego banku (oczywiście o ile ten bank wspiera płatności blik)
i oczywiście używanie go z rozsądkiem (w tym czytanie ze zrozumieniem komunikatów o ostrzeżeń z banku)

natomiast nie polecam instalacji nieznanych programów antywirusowych (przypadki kradzieży środków zdarzają się zwykle w inny sposób, choć oczywiście możliwe są ataki za pomocą aplikacji udających aplikację banku, więc zdecydowanie lepiej nie instalować byle czego)

blik tak swoją drogą nie jest płatnością dotykową telefonem - autoryzacja odbywa się za pomocą pinu wyświetlanego w aplikacji na smartfonie (lub ewentualnie nawet bez tego w przypadku płatności online, jakkolwiek zdecydowanie odradzam tą uproszczoną autoryzację oraz ustawienie sobie rozsądnych limitów na płatności mobilne), ale to już temat nie na ten wątek


PS wydzielam ten temat ze starego wątku, bo z jego tematem nie ma wiele wspólnego, a pytanie będzie zmodyfikowane w celu usunięcia pozycjonujących fragmentów (z zachowaniem 100% treści)
Przekierowanie