Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wybór kimatyzatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako że ceny klimatyzacji w zimie ponoć niższe (choć dane z ceneo temu przeczą Tongue), toteż zacząłem się za takim urządzeniem rozglądać.
Potrzebuję schłodzić pomieszczenie o pow. ok 40m2 (poddasze dwuspadowe, więc de facto objętość jest nieco niższa). Szukam przenośnego albo splita (jeśli można go samemu zainstalować - bez kucia ścian, odpowietrzania układu i innych cyrków). Mam jak wyprowadzić rurę, więc nie zależy mi na parapetowych, okiennych i innych tego typu wynalazkach. Może być duży, miejsca mi nie brakuje. Na razie wpadł mi w oko Ravanson PM-9500, jeśli ktoś ma rozeznanie to napiszcie czy dobry, a jak nie to jakiego szukać i na co zwrócić uwagę.
chodzi głośno, ale daje radę, miałem inny z tej serii (modelu nie pamiętam, ale był "zubożony" o pilota, ale kiedyś szukałem kodu do tunera czy tv uniwersalnym pilotem IR i się okazało że klimatyzator na niego reaguje Big Grin)
Ja używam tylko doraźnie i tylko do chłodzenia (nie grzeję, rzadko suszę powietrze). W życiu kupiłem dwa przenośne: jednego Zelmera za 300 PLN (8500 BTU), bo zwracany dwa razy do Sellgrosa, bo zamiast jednej wylotowej rury miał dwie (wlot/wylot) i ludzie nie wiedzieli co z tym robić. Działa lat 6-7. Ale czas chyba na konserwację powoli.
Drugi kupiłem w zeszłym roku w środku wakacji - też 8500 BTU, Ravanson, znacznie mniejszy, tak samo głośny, jedna rura wylotowa. 550 PLN na promocji w Leroy Merlin. Jak podziała 3 lata będę zadowolony, wiem, że to jednak taki sobie syf.
Oba używam do pomieszczeń niewielkich - 15-20m2 i działają świetnie. Tylko nie mam nigdzie żadnego gotowego systemu odprowadzania ciepła, więc rury w okno i maskownica - zwykle z kompletu.

Jak masz możliwość i czas na inwestycje (pomieszkasz dłużej) warto jednak instalować dwuelementowy, bo to cichsze, wydajniejsze, do tego trwalsze. Ale jak chcesz wydać poniżej 1000, to czekaj na promocje chwilę po sezonie.
No właśnie z różnych względów nie chcę urządzenia którego nie można w ciągu godziny zainstalować i zdemontować. A z drugiej strony nie chcę znowu kupić dziadostwa w rodzaju KR-1011.
Wyszukałem jeszcze KY-9000 i CR-7902, będę uzgadniał z rodziną który ostatecznie kupić (bo ja i tak większość czasu spędzam w pracy, więc mnie to "ani ziębi, ani grzeje" Wink )
Przekierowanie