Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pomoc w dobraniu modemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,
Doradźcie, czy taki modem (HUWEI E3372) będzie współpracował z kartą Red Bull Mobile (operator PLAY), chodzi o internet LTE bez limitów (100gb). Sprzęt niby taki sam, jak oferuje PLAY (nie mam pewności co do dokładnego modelu (na pudełku E3372h-153)), ale czy nie jest to jakoś poblokowane między operatorami?

Software znalazłam na stronie PLAY, ale czytam o jakichś HiLinkach (czy to jest to 'h' po nazwie modemu?) konfigurowanych przez przeglądarkę, oraz standardowych modemach i miesza mi się to wszystko.

Mogę brać swobodnie, czy raczej szukać modemu od PLAY (też HUWEI E3372)?
będzie współpracował, tylko będziesz musiał prawdopodobnie stworzyć sobie profil dla Playa w T-mobile'owskim Internet Managerze (bo coś czuję, że to jest modem w wersji tradycyjnej, czyli NIE-hilink inaczej mówiąc sterowany programem, a nie konfigurowany przez przeglądarkę)

nie kombinuj niczego z firmware do modemu, jeśli nie wiesz co robisz, bo skończy się to wywaleniem sprzętu do kubła (choć niby wszystko jest możliwe, ale nie jest trywialnie proste)

PS to tylko moje zdanie (ale i moich znajomych) - nigdy nie kupię nic w lombardzie mając możliwość kupna tego samego w normalnym sklepie z gwarancją (nawet jeśli będzie kilka złotych drożej), a te modemy są prawie w każdym salonie Playa (i raczej w wersji hilink, czyli tej której jak rozumiem szukasz)

PPS taki szczegół Huawei, a nie Huwei (ale przy szukaniu w internecie literówki mają znaczenie)
A jak chcesz wiedzieć co to są te znaczki h, s itd w nazwie to tutaj masz artykuł:
http://jdtech.pl/2016/03/jaka-wersje-mod...iadam.html
Dzięki Panowie za info.
Modem bardzo ładnie połaczył się na karcie RedBull i faktycznie to modem w wersji tradycyjnej. Czekam tylko aż PLAY naliczy mi jakiś transfer, żeby sprawdzić, czy idzie to przez "darmowy" transfer 100gb.

Jeśli chodzi o stworzenie profilu, czy oprócz nazwy konta powinnam zmieniać pozostałe ustawienia? APN (chwilowo pusty) i protokół (domyślnie CHAP). Znalazłam taką rozpiskę:
Nazwa: rbminternet
APN: internet
MCC: 260
MNC: 06
Typ APN: default
do konfiguracji internetu RBM, ale w komentarzach nadziewam się na opinie, że dowolne dane można wpisać (u mnie w istocie póki co śmiga na nazwie RBM i pustym APN).

edit:
Aż nie chce mi się wierzyć, że tak bezboleśnie wszystko to idzie, ale łączy się przez "TRANSMISJA DANYCH KRAJ", czyli DIL. Mój wewnętrzny Janusz jest w ekstazie Wink.
Jedyne co trzeba ew. ustawić to APN: "internet", ale modem na Polskę zwykle dokładnie to ustawienie automatycznie sam sobie wybierze, zwłaszcza jak pochodzi z Play.

A działa to od lat bez problemu, sam korzystam. Nie miałem za dużo okazji dobić się do tego limitu 100GB - chyba aż tak ostro tego nie przestrzegają.
Przekierowanie