Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Konfiguracja zestawu: EDIMAX LT-6408n oraz HUAWEI E3276
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry, mam problem z konfiguracją dostępu do internetu poprzez WiFi w ramach zestawu: router EDIMAX LT-6408n i modemu HUAWEI E3276 (karta SIM T-Mobile). Sam modem HUAWEI podłączony do laptopa poprzez port USB działa bez przeszkód, uzyskuję dostęp do internetu (bez żadnych haseł czy numerów PIN).

Posiadam również dostęp do strony konfiguracyjnej routera poprzez adres: 192.168.2.1. Po ustawieniu danych z instrukcji w zakładce: [/b], kraj Polska, sieć: ERA (brak możliwośi wyboru T-Mobile), pole APN: erainternet i ponownym uruchomieniu routera nie mam dostępu do internetu.
a na komputerze jakie masz ustawienia dla T-mobile?
(sorry nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o T-M, ale "erainternet" pachnie prehistorią)
Skąd pochodzi ten edimax? Jak z Cyfrowego Polsatu, to mogą być zabawy z tym, że mimo zmiany ustawień nadal uparcie wysyła APN internet.cp do modemu (widać to w logach).

Z tym, że w T-Mobile PL podany APN nie ma znaczenia - ustawienie jest ignorowane, póki nie dotyczy jakiś specjalnych wewnętrznych APNów (korporacyjnych, mms itd.) i domyślnie łączy z internetem (APN: internet).

Tak czy inaczej była tam możliwość podania ręcznie APNu po zaznaczeniu jakiejś opcji i tu możesz próbować.

A jak miga dioda w modemie po podłączeniu do routera i odczekaniu kilkunastu sekund? Może po prostu zasięgu nie ma?
Przekierowanie