Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dell Precision 7710 - wymiana klawiatury, klawiatura podświetlana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Uwag kilka przy zakupie/wymianie klawiatury na podświetlaną, jeżeli mamy taką bez podświetlenia, albo wymieniamy np. po uszkodzeniu/zalaniu oraz gdy chcemy wymienić np. układ klawiatury UK na US (w Polsce obowiązuje klawiatura US).

1. Do 7710 nie kupujemy dedykowanej dla tego modelu, bo handlowcy na to czekają - sygnowana do 7710 potrafi kosztować 700 PLN. Wystarczy poszukać klawiatury do modelu, który posiada taki sam jej model:
Dell Latitude E5550, E5570 - te czasem są tańsze
Dell Precision 3510, 7710 - te bywają droższe (a są identyczne)

2. Uwaga na zaślepkę/ramkę!
Niestety Dell stosuje co najmniej dwie różne zaślepki/ramki/maskownice, które wchodzą pomiędzy klawisze i wypełniają je tak, aby wyglądała na tzw. wyspową.
- Duży enter (wysoki, dwie linie, kształt odwróconej litery L)
- Mały enter (niski, jedna linia klawiszy)
Przy zakupie klawiatury musimy na to zwrócić uwagę, bo do klawiatury nie dostajemy zwykle tej ramki/zaślepki, a oczywiście wzajemnie do siebie nie pasują.

Klawiatura US występuje w obu odmianach. Klawiatura UK jest zwykle z wysokim enterem. Niestety US z wysokim enterem jest rzadsza i przez to bywa droższa - około 200 PLN zamiast 100 (ceny na listopad 2017).

3. Montaż - zawsze korzystamy z oficjalnego przewodnika na stronie Dell (zmienia adres, więc nie podaję linka) który jest przy okazji instrukcją obsługi laptopa.
- z tyłu pod baterią odczepiamy wszystkie taśmy
- wydłubujemy ramkę (jest na kilkunastu zatrzaskach, pomaga spudger lub tzw. kostka gitarowa)
- odkręcamy śruby wskazane w instrukcji, Uwaga, jest ich sporo i zaskakujące są troszkę te, które są w środku klawiatury (w starszych modelach ich nie ma)
- odczepiamy klawiaturę z zatrzasków na jej bocznych krawędziach (np. podważając za przyciski trackpointa) i wysuwamy.

Przy montażu nowej klawiatury pamiętamy o tym, żeby taśmy wsunąć i ułożyć w otworze na dole - trochę z tym jest zabawy, jak na Della to dość niewygodne rozwiązanie.
A kogo stać na laptopa w cenie domku do remontu?
Wiesz, to nie jest sprzęt do zabawy, pracy biurowej, czy takich tam. To jednak sprzęt do zarabiania pieniędzy w branży inżynierskiej lub w miejscach, gdzie potrzebna jest moc obliczeniowa i stabilność działania.
U mnie ten laptop zarabia na siebie głównie przy transmisjach wideo na żywo do internetu.
Poza tym konfiguracje są dostępne od 5000 do 27000 na Allegro teraz. Mało kto potrzebuje Xeona i najmocniejszej graficznej karty profesjonalnej oraz wypasionych dysków m.2. Ale masz taką możliwość i to jest fajne na przyszłość.
Poza tym to trwały i niezawodny sprzęt, widać po chodliwości i niezawodności tzw. poleasingowych Dell Latitude i Precision. Oraz po tym, że gratis dają do tego gwarancję NBD z przyjazdem do naprawy żywego człowieka do zrobienia roboty na miejscu prawie na cały świat. Na 3 lata. I to faktycznie działa.
Jak tak to zwracam honor.

(05-12-2017 13:38)Ekonomista napisał(a): [ -> ]Jak tak to zwracam honor.
Ale ten prawdziwy, a nie telefon...
Przekierowanie