Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Zamiana 2 kart sim między użytkownikami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam nieprzyjemna sytuację. Na przestrzeni lat pomagałem wielu znajomym z zamawianiem kart aero2, modemów, oraz z konfiguracją. Rok temu weszły taryfy pakietowe. Podczas próby wykupienia pakietu, przy pierwszym logowaniu trzeba podać numer karty i puk. Wtedy odkryłem, że kartę matkę mam o innym numerze niż sim. Wnioskuje stąd, że przypadkiem z kimś zamieniłem się kartami sim. Pytałem wszystkich ludzi, których sobie przypomniałem i nie znalazłem, kto ma moją kartę.

Czy jest jakiś sposób by to odkręcić?

Boję się pisać do pomocy technicznej aero2, bo pewnie potraktują to jako działanie niezgodne z regulaminem i zablokują obie karty. Mógłbym zgłosić zaginięcie i poprosić o duplikat, ale to generuje koszt 34zł dla mnie i pewnie tyle samo dla drugiej osoby która używa mojej karty. Tak sobie myślę, że najlepiej by było by aero2 powiadomiło tą drugą osobę, że chciałbym się z powrotem zamienić... Jednak coś nie wierzę by byli tak mili...

Jakieś pomysły?
1. Możesz się zgłosić, raczej nie blokują ot tak. Bo i po co.
2. Jak masz wątpliwość, to najprostszym dla ciebie rozwiązaniem jest kontakt z Aero2 w celu ustalenia, która karta jest twoja - jak masz swoją, to OK, jak cudzą - to zamów duplikat swojej (płatne). Podaj swoje dane z prośbą o podanie ICCID twojego SIMa.
Efekt uboczny ewentualnego duplikatu - powinni wyłączyć kartę znajomemu (będącą de facto twoim SIMem) i sam się pewnie zgłosi po swojego SIMa, jak ciągle używa.

O powiadamianie nie ma co prosić, to już zbyt głęboko wchodzi w dane osobowe, poza tym używanie przez Ciebie karty SIM kogoś innego bez jego osobistego nadzoru jest złamaniem regulaminu.
Proś o ICCID swojej karty, bo masz kilka kart w rodzinie i ci się pomieszały oraz nie wiesz, która jest aktywna, a która nie (była wymiana SIMów też kiedyś przecież).
Zwykle jak napiszesz o co chodzi to odpowiedza, ja w domu mam 3 ramki i jakbym mial spasowac czyja jest czyja (w tym po wymianie jedna moze dwie) bez szans kiedyś podalem im numery mojej i zony i podali mi ktora jest moja

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Przekierowanie