Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 - gdzie znajdę/odblokuję zaawansowane opcje?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć.

Nabyłem dziś Huawei E3372h HiLink, ale cały interfejs spod 192.168.8.1 jest niczym dla małp, a opcji tu nie widzę praktycznie żadnych.

Gdzie lub w jaki sposób zobaczyć siłę sygnału, przejrzeć logi lub inne bardziej zaawansowane rzeczy, niż ilość kresek?
Jak nie kupiłeś z odpowiedniego źródła (np. ode mnie Smile to masz to, co producent daje domyślne.
Część informacji da się uzyskać poprzez HiLink API (i/lub odpowiednie aplikacje), ale uzyskanie dostępu do tego prosto w modemie wymaga zmiany oprogramowania, a to już nie jest trywialna sprawa zwłaszcza w modelu h-153, a dodatkowo "zwłaszcza" w przypadku egzemplarzy z Play, gdzie najnowsze oprogramowanie zazdrośnie (ale nie definitywnie skutecznie) strzeże dostępu do modyfikacji.
Czyli zwyczajnie strzeliłem sobie w stopę? No nieźle...

Czytałem dużo o flashowaniu starszych wersji, ale ciężko znaleźć informacje bieżące. Większość informacji jest sprzed kilku lat. Czy znajduje się gdzieś opis przeflashowywania oprogramowania dla najnowszych wersji modemu?

Gdybym wiedział, że takie jaja są z Huaweiem i Playem, to bym nawet nie kupował tego szmelcu. Nienawidzę tego zachowania, gdy producent robi sprzęt, a potem go blokuje.

Nie mówiąc o tym, że na dodatek modem pracuje w jakimś energy-saving-mode i pingując go jest 10-50 ms, które spada do 1-10 ms podczas intensywnego używania sieci (np. pobieranie). Koszmar jakiś.
Aż tak źle to nie jest, ale po prostu sobie utrudniłeś Wink
Jak jesteś w Wawy lub bywasz, to ci pomogę w wolnej chwili.
Sprzęt jest OK, a blokady są ostatnio modne.

Tryb oszczędzania energii jest związany z działaniem operatora, więc to cecha technologii LTE i ogólnie GSM.

///mod: dalsza część wątku (stanowiąca nowy i oddzielny temat) powędrowała tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-voip-z-uzyc...go-routera
Przekierowanie