Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Chińskie Car-audio
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
///mod: wątek wydzielony z:
http://forum.jdtech.pl/Watek-zakupy-w-chrl

Nie kupuj chińskiego radia do samochodu
To loteria i będziesz odsyłał
Kupuje się sprawdzone marki od pewnych sprzedawców
Te nowe już tak ne brzmią jak stare

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jak się wie co kupuje to można. Ale uwagi od innych nabywców trzeba poczytać.
Pokaż jakie radio bierzesz

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Te nowe nie brzmią jak stare, czyli co, najtańsze radio producenta samochodu gra dobrze? Po drugie wszystko będzie na wzmacniaczu 4 kanałowym.

Dedyki są tylko dwa do mojego auta, w sensie od dwóch firm - nie wiem co innego miałbym kupić. Tym bardziej, że mają pozytywne opinie na forum klubowym.

https://www.aliexpress.com/store/product...01275.html
Fajne radyjko kolorowe
Ja trochę inaczej podchodze do tematu car audio
Mapy, kamerki cofania, rejestratory to wszystko ważne i fajne jest
Jednak dźwięk jest dla mnie priorytetem
Takie zboczenie więc jak ktoś kupuje chińczyk w CA to poprostu odradzam
Na forum mojego auta
Nic nie wiedzą o wygluszeniu drzwi
Głośnikach tylnych
Big3
Procesorach
Itd



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie jestem audiofilem, w domu mam kolumny magnata i wątpię aby jakiekolwiek drzwi ani auto temu dorównało.

Druga sprawa, robię 5k km rocznie, głównie koło domu. Nie ma jak się rozkoszować muzyką, do tej pory miałem wygłuszone drzwi, później zrezygnowałem bo wygłuszenie było słabej jakości. O wiele więcej dają dobre głośniki, ale tu idzemy w koszta...

Radio ma dać tylko sygnał na wzmaka, przy aucie gdzie masz fabrycznie wkomponowane radio nie ma mowy o wejściu w zwykłe 2 din lub 1 din, bo brzydko to będzie wyglądać.

Za to w takim radiu mam youtube, nawigację itd. nie muszę trzymać telefonu. Jeśli chodzi o samą jakość, to mi fabryczne wystarcza w 100%. Jest po prostu słaba moc, mało bassu co wynika z konfiguracji systemu audio. Na fabryczne i to na fiata gra super...

A do tematu samego CA podchodziłem w innym aucie, poza tym, że to topienie kasy bo się odzyska max 50% to teraz przynajmniej wiem czego oczekuje. To polecane radio, jest polecane w sensie, że fajnie działa, nie chodzi o jakość dźwięku.

Dochodzi sprawa nawet horizon go, gdzie mogę bez problemu oglądać telewizję.

Głośników z tyłu się nie robi, ale ponieważ mam miejsce to wrzucę sobie pod radio - aby bass nie zdominował środka.
Jasne rozumiem
Jak piszą że nie awaryjne i spełnia twoje kryteria to tylko brać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
grzech1991 napisał(a):Dedyki są tylko dwa do mojego auta, w sensie od dwóch firm - nie wiem co innego miałbym kupić. Tym bardziej, że mają pozytywne opinie na forum klubowym.
a fabrycznie nie miałeś radia z navi TomToma? (bodajże Uconnect 5 albo 6?)
uconnect jest z tego co pamiętam w fiat 500/giulietta/mito, czyli następcy bravo.

W bravo są trzy opcje jeśli chodzi o radio: zwykłe 1 din (w najbiedniejszym wyposażeniu), 2 din z bluetooth (takie posiadam), multimedialne.

Jeśli chodzi o multimedialne to więcej z niego problemów niż korzyści, mapy stare, z usb z tego co kojarzę nie czytało (w przeciwieństwie do opcji środkowej).

[Obrazek: zOwQMnT.jpg]

Mała ciekawostka, zwykłe radio pokazuje tylko multimedia, ale nazwy utworów widać na wyświetlaczu środkowym. Poza utworami mamy... prostą nawigację i doładowanie turbiny.

Matrix:
[Obrazek: ocbHMTd.jpg]

Radio które mam i które jest z tym wyświetlaczem:
[Obrazek: C6D1rQb.jpg]

No i najgorsza opcja, bo wtedy nie ma nawet sterowania z kierownicy:

[Obrazek: 9s2PWV3.jpg]
faktycznie ta stacja multimedialna jest inna, niż to co miałem na myśli

uconnect generalnie nie jest taki zły, tyle, że za aktualne mapy trzeba płacić
ale możliwości faktycznie zależą od wersji radia (czyli od modelu samochodu)
no i jest parę niedoróbek, ale (uconnect 5) pendrive czyta, integracja z iphone po kabelku też jest
jedynie idiotycznie rozwiązane parowanie z BT - tylko na postoju
tutaj jest to rozwiazane naprawdę dziwnie:
stacja multimedialna nie obsługuje usb, mapy aktualizacji pewnie nie ma. Do mojej (wersja ze strzałką między zegarami) ostatnie są z 2013. Szybko odpuściłem pomysł jej używania.
Za to zwykłe radio + wyświetlacz "multimedialny" między zegarami obsługuje mp3.

U mnie nie wiem czy jest parowanie BT na postoju, ale połowa ustawień nawet nie działa. Za to nie trzeba gasić silnika aby ich użyć, wystarczy zerowa prędkość. Dla mnie to jest ok, codziennie nie paruje, nie ustawiam a w jakiś sposób ogranicza to ryzyko.

Dokupiony autotek a4150 za 200 zł. Jestem mega happy Big Grin
(09-11-2017 21:14)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Te nowe nie brzmią jak stare, czyli co, najtańsze radio producenta samochodu gra dobrze?
Tak, radia instalowane przez producentów, nawet te tanie, grają lepiej niż większość chińczyków na rynku. Dlatego jak już decydujesz się na zmianę to zrób dobry research, bo możesz sobie pogorszyć brzmienie.
Nie lepiej zainwestować w jakieś używane radio dobrej marki? Sam kiedyś kupowałem te chinole z wyświetlaczami, ale dźwięk z nich to był fatalny. Fajny bajer dla młodych sebixów.
Przekierowanie