Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Android na laptopie uruchamiany z CD - jak wgrywać programy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Młody chce pograć w jakieś gry na laptopie (z Windows 8.1) w systemie Android. Płytkę bootowalną z systemami mam z gazety KŚ - kilka linuxów i Android. System działa po uruchomieniu bez instalacji, net też, tylko zastanawia mnie gdzie po uruchomieniu byłyby zapisywane pliki jakby chciał coś ściągnąć. Czy w ogóle da radę coś ściągnąć i zagrać jak na smartfonie? Czy jednak nie kombinować bo nadpisze jakieś pliki systemowe (istnieje partycja systemowa i druga na której ma pliki). Wolałbym uniknąć czystej instalacji Androida na laptopie, ale nie wiem czy może bezpiecznie ściągać i grać w gry tak by nie namieszało to w systemie Windows. Ktoś wie jak Android zapisuje pliki i czy w ogóle - gdy startuje z płyty DVD?
nie czytuję KŚ, więc nie wiem co tam oni dali Big Grin
pewnie chodzi o to:
http://www.android-x86.org/
więc zajrzyj do ^ źródła i poczytaj…

podpowiadam - live to wersja uruchamiana z płyty (nie musisz go wtedy instalować, ale bez instalacji raczej w nic nie pograsz)

jakkolwiek jest taka jedna niepisana zasada - dowolne systemy "same z siebie" nic nigdy nie kasują - zawsze w tym udział bierze użytkownik

jeśli masz stracha o uszkodzenie/nadpisanie danych po prostu wyjmij hdd z komputera Big Grin
ewentualnie wsadź tam inny hdd i wtedy bez strachu możesz instalować (o ile w ogóle dysponujesz kompatybilnym sprzętem)
Oczywiście pamiętajmy, że bez ekranu dotykowego większość gier będzie w ograniczonym stopniu grywalna.
Dzięki panowie za info. Tymczasem znalazłem jakby emulator gier z adnka może wystarczy Wink
bluestacks.com znacie? Przetestuję może mu wystarczy Smile
muszę powiedzieć, że wirtualizacja jest dość modna Big Grin

bluestacks nawet dość fajnie udaje samsunga galaxy s5 z androidem 4.4.2
(choć sprzętowo, przynajmniej u mnie nie za bardzo - np. emuluje tylko 2 rdzenie snapdragona, a nie 4, choć to może wynikać ze słabej konfiguracji laptopa, na którym to odpaliłem - takie są defaultowe ustawienia na moim sprzęcie, spróbowałem 4 rdzeni i na moim procku to za dużo),
ale faktycznie należy to raczej traktować jako coś zbliżonego do emulatora konsoli, bo proste gierki to chyba główny target tej maszyny wirtualnej

trochę rozwaliły mnie wszechobecne reklamy (no ale w końcu napisano to dla pieniędzy - abonament usuwający reklamy to 4$ miesięcznie lub 40$ rocznie)

polecam spojrzeć nie tylko na wymagania minimalne, ale i na zalecane (do gier mogą się okazać niezbędne)
https://support.bluestacks.com/hc/en-us/...5003252646
Przekierowanie