Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Kącik dla fanów mniej lub bardziej ciężkiego brzmienia :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem jakie jest zapotrzebowanie na taki temat, ale jak ktoś słucha wszelakiego rocka albo metalu to zapraszam.
Może na początek jakaś lista płyt wg ważności.
Ktoś musi zacząć, więc dla mnie:
1. Dream Theater "Metropolis Pt. 2: Scenes from a memory";
2. Metallica "Master of Puppets";
3. Marillion "Misplaced Childhood";
4. Dream Theater "Train of Thought";
5. Riverside "Second life syndrome";
... i na razie tyle, bo nie ma sensu więcej dopóki ktoś się nie wypowie...
Pomysl fajny tylko czy jest na więcej?
Z innych for (forów) nauczyłem się jednego - gusta muzyczne są chyba drugim (po polityce) źródłem niepotrzebnych spięć i awantur, ale co mi tam:

- po pierwsze nie czuję się niczyim fanem, więc nie czuję się na siłach robić takiego rankingu: co ważniejsze, a co nie (chociaż na 100% na tym czego latami słuchałem pewnie zaważyło kilka zespołów, w tym Pink Floyd i Led Zeppelin, czy bardziej krajowo Perfect i TSA)

- po drugie sądząc po półce z płytami audio-CD, to powinienem coś napisać o Deep Purple (ale oni po prostu chyba wypuścili jakąś masakryczną ilość nagrań, a ja miałem wkrętkę na nich w okresie względnego dobrobytu), ale na tej samej półce zalega np. Motörhead, których nie cierpię teraz, bo tego się po prostu nie da słuchać bez poważnego zmęczenia słuchu… (a kiedyś mnie to jarało)

- a zazwyczaj z "ciężkiego" grania to słucham AC/DC (którzy chyba do dziś twierdzą, że nie grają żadnego hard-rocka, tylko… rock'n'roll, co swoją drogą w jakimś stopniu oddaje charakter ich brzmienia), ale pojawiają się też tacy wykonawcy "z pogranicza gatunków" jak Apocalyptica czy 2Cellos oraz mnóstwo innej muzy, która się zupełnie nie kwalifikuje do tego wątku ;D

dziadzieję po prostu Big Grin i w miarę upływu lat wolę coś coraz lżejszego dla ucha
Jak ja dodam, że do pracy głupiej albo jazdy samochodem (żeby nie zasnąć i wejść w rytm) używam Minimal Techno to się dopiero zacznie Smile Ale dodam, że po dłuższym czasie takiej muzyki i tak muszę wziąć ibuprofen, żeby mnie łeb przestał nawalać, to może złagodzi to odbiór tej informacji Smile
Tyle gustów ile ludzi, a w dodatku z wiekiem się zmienia.
Mam to samo. Kiedyś mogłem słuchać Motorhead, a nawet jakiś death metal, teraz już nie. A bardzo często nie mam nastroju na nic cięższego niż Anna Maria Jopek. Z wiekiem też potrafię się otworzyć na jakąś "inną" muzykę, a przynajmniej zrozumieć, że np. ktoś może słuchać coś innego niż ja, chociaż po muzyce można chyba poznać ludzi, z którymi nie da się rozmawiać. Ale chyba nie o tym wątek.
Z polskich podoba mi się Jelonek skrzypce i metalowe brzmienie oraz
Nocny Kochanek power metal z polskim tekstem z jajem
polecam "piątunio"


Co ja widzę 10.11 premiera Pana Marjonetek po remasterze 3cd za 99zł
Przekierowanie