Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dell Precision 7710 - USB-C/Thunderbolt - jak sprawdzić obecność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno kupowałem nową maszynę do prac ciężkich (montaż wideo online) i wybór po wielu deliberacjach padł na model w temacie.
Jednak ceny tego urządzenia powalają czasem: od 7000 do ponad 28 000 PLN.

Procesor tutaj wybieramy raz na zawsze - jest lutowany do płyty jak wszystkie mobilne procesory Intela od kilku generacji. Jednak pozostałe rzeczy, łącznie z kartą graficzną, można dokupować kawałek po kawałku.

Moją uwagę przykuł jeden z modeli na allegro, który miał ekran UHD i porządny procesor, a resztę komponentów słabych dość - cena rozsądna jak na ten model.

Wątpliwości moje jednak wzbudziła sprawa portu USB-C łączonego z Thunderboltem. Jest to o tyle ważne, że ja do pracy używam mnóstwa portów USB, a sama maszyna ma tylko 3 porty USB 3.0. Thunderbolt rozwiązałby problem dzięki możliwości podłączenia kolejnego koncentratora USB 3.0/3.1 albo całego docka np. Dell TB15, na którym jest cała góra portów.

Poprosiłem więc sprzedawcę o dwie informacje:
1. Service Tag (identyfikujący sztukę i jej specyfikację na stronie Della)
2. Informację, czy na lewym boku jest port USB-C (nie wszystkie modele 7710 mają USB-C - to jest opcja).

Ważne jest to o tyle, że dodanie tego portu wymagałoby w skrajnym przypadku: wymiany obudowy, wymiany płytki drukowanej wyjść z lewej stron oraz... płyty głównej. Nieopłacalna sprawa.

PROBLEM:
Dostałem odpowiedź następującą:
1. Z Service Tag wynikało, że urządzenie posiada następujący element:
R7JMV - ASSEMBLY, BASE (ASSEMBLY OR GROUP), I7-6820, W/T-C, 7710
Informacja w jednym wpisie na forum notebookreview wskazuje, że obecność "W/T-C" wskazuje na to, że jest USB-C (W/T-C to skrót od With Thunderbolt/USB-C)
2. Zdjęcie na stronie aukcji oraz informacja sprzedawcy: gniazda nie ma

W końcu laptop trafia do mnie i okazuje się, że gniazdo jest i wszystko działa jak powinno.

ERGO:
1. W modelu Dell Precision 7710 (czasem mylnie oznaczanego M7710, bo tak były opisywane wcześniej Precisiony) USB-C jest obecny, gdy w opisach elementów składowych dostępnych po podaniu Service Tag wystąpi "W/T-C"
2. Wierzymy bardziej Service Tag, niż sprzedawcy w przypadku specyfikacji laptopa firmy Dell, gdy dotyczy to elementów trudnych do wymiany (pamięć, dyski i bateria mogą być inne, ale akurat płyta główna raczej rzadko, zwłaszcza w droższych modelach).
Przekierowanie