Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
1.
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...nVpnServer
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...nvpnServer

2.
https://tinyurl.com/padavan-switch
hint:
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/is...wan-bridge

PS to wszystko dotyczy softu Padavan, oczywiście o ile wkompilujesz sobie odpowiednie opcje

PPS na moje oko odpowiedzi na pytania 1 i 2 się wykluczają (tzn. nie bardzo mam pomysł na konfigurację w której można wykorzystać naraz obie te rzeczy)
Jest inny router na świat bez opcji vpna. W XR3G szkoda marnować portu bo ich mało, dzięki!
o tym nie pomyślałem Tongue (poprawiłem literówkę - potu->portu)
Witam dołączę się do wątku czy aktualizacja firmware do najnowszej z obecnej 3.4.3.9-099_dff9a34 jest wgl zalecana i jak już miałbym robić ta aktualizację to jak dobrze rozumiem muszę jeszcze raz skompilować firmware ?

Kurde nie za bardzo ogarniam te commity jakbyś mógł w skrócie napisać co zmienili bo mam 2 routery do zaktualizowania i nwm czy kopia zapasowa na nowym firmware będzie działać i szczerze mówiąc gdy nie zmienili jakoś znacząco oprogramowania to nwm czy jest sens się w to znowu bawić.
2x tak

jeśli masz jakieś wątpliwości czytaj tam:
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/commits/all
Dzięki za fajny poradnik poszło gładko.
Ale męcze się z tym wifi i transferami ,mam łącze z Netii 300Mbps na R3G wyciągam max 250Mbps natomiast dysk podpięty po USB3.0 udostępniony po SMB wyciągam jakieś 27~28 MB/s , wszystko bym zostawił jak jest ale Netia wymieniła mi router na jakieś nowe technologiczne cudo ADB VV5822 i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.

Czy ma to jakiś wpływ że R3G ma 2 anteny 2x2 a router z Netii ma 3x3 ?
karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
_moi_ napisał(a):i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.
możesz jaśniej?

_moi_ napisał(a):karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
przy linku na 866Mbps realne jest wyciśnięcie koło 350Mbps w tym samym pomieszczeniu co router, przez ściany prędkości będą mniejsze

WiZaR5789 napisał(a):nie za bardzo ogarniam te commity
no wybacz, ale tego się nie da streścić, jeśli nie ogarniasz, to nie aktualizuj co wydanie
(02-07-2018 22:03)szopen napisał(a): [ -> ]
_moi_ napisał(a):i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.
możesz jaśniej?

Na R3G max jaki osiągam to 250Mmps Speedtest.net
Na ADB max jaki osiągam to 300Mbps speedtest.net

_moi_ napisał(a):karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
przy linku na 866Mbps realne jest wyciśnięcie koło 350Mbps w tym samym pomieszczeniu co router, przez ściany prędkości będą mniejsze

Tu robiłem test:
NAS > R3G > Laptop link 867Mbps 5Ghz max 280Mbps
NAS > ADB > Laptop link 867Mbps 5Ghz max 430Mbps
skąd taka różnica ?


_moi_ napisał(a):nie za bardzo ogarniam te commity
no wybacz, ale tego się nie da streścić, jeśli nie ogarniasz, to nie aktualizuj co wydanie
To chyba raczej odp. do kolegi Blush
_moi_ napisał(a):To chyba raczej odp. do kolegi
sorry, możliwe, że omsknął mi się palec przy zatwierdzaniu postów, bo jest jeden, a były 2 Big Grin
Z racji ze jest to mój pierwszy post chciałem wszystkich gorąco powitac.
Zaczynam zabawę z R3G i nie wszystko jeszcze ogarniam,może podesłał by ktoś skompilowanego Padavana
żebym mógł choc trochę zobaczyc jak to ogólnie wygląda.
@yndek
ze względów licencyjnych (elementy zamkniętego oprogramowania) publikowanie binarnych wersji tego softu jest zabronione dla routerów innych niż wybrane modele asusa

poradnik z początku wątku jest wystarczający dla samodzielnej kompilacji (skorzystało z niego przynajmniej kilkanaście osób o bardzo podstawowej wiedzy i wszyscy dali radę samodzielnie skompilować)
Ok, dzięki będę próbował.
Bardzo fajny tutek... ale mi brakuje dwóch rzeczy i nie mogę tego poszukać. Jak powrócić do oryginału lub przynajmniej do lede z padavana oraz kopia OFW. Wiem,że padavan ma lepsze wifi, ale miło by było mieć alternatywę w razie sprzedaży lub by pobawić się lede. Prometeusz niestety wywala mi kopię, nie chce skopiować OFW. Czy zna ktoś tutka do powrotu z padavana ?
Czy zna ktoś procedurę powrotu z padavana do OFW ? Boję się, że po prostu coś będzie nie tak(nie będzie działał modem) i nie będę mógł wrócić do OFW
nikt z mojego otoczenia nie chce chińskiego softu, więc nigdy nie próbowałem żadnej z metod powrotu do OFW (ba powiedziałbym, że nikt o zdrowych zmysłach tego robić nie będzie), ale:

1. skrypt ma opcję powrotu do OFW pod nazwą "restore backup" ("s(T)ok") (trzeba włączyć telnet i ssh w padavanie, znać login i hasło oraz mieć poprawnie wykonany backup partycji flash)

jeśli to nie wchodzi w rachubę
2. fabryczny bootloader ma opcję flashowania z USB, więc pobrany soft developerski (ale NIE łątkę do ssh!) można wrzucić na pendrive pod nazwą miwifi.bin i wykonać takie same kroki jak przy wgrywaniu łatki ssh

lub
3. (nie wiem czy ten model ma też taką opcję recovery jak R3C)
https://visser.io/2018/01/xiaomi-mi-rout...e-red-led/

lub
4. to jest akurat powrót z LEDE, a nie Padavana
https://openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g#recovery_to_stock

ostatecznie
5. za pomocą lutowania i portu szeregowego:
https://openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g#debricking

PS mając przypisany router do swojego konta xiaomi, zdejmując w nim blokadę, flashując inne softy i na koniec przywracając OFW w**erdalasz przyszłego użytkownika na minę, więc nie chciałbym być w twojej skórze jeśli trafisz na kogoś, kto nie będzie chciał mieć chińczyka na pokładzie
Zrobiłem w/g poradnika z 1 strony chyba się udało bo jest asus ale ten ostatni krok ze zmianą ip cos nie poszedł,
ale zuwazyłem ze po wifi są straszne lagi a przedtem takich nie było czy cos jeszcze muszę pozmieniac?
Po lanie chodzi dobrze.
(13-03-2018 20:57)szopen napisał(a): [ -> ]po wstępnej konfiguracji okazało się, że generuje zakłócenia o niespotykanym dotąd poziomie w porównaniu do jakiegokolwiek innego routera… ale zbiegło się to w czasie z pojawieniem się obsługi tego modelu w skrypcie Prometheus, więc oczywiście sobie nie mogłem tego darować eksperymentu i tu ten istotny fragment - po wgraniu Padavana i konfiguracji zakłócenia generowane przez router spadły do akceptowalnego poziomu)

O jakich zakłóceniach mowa?
Chodzi o zakłócanie Wi-Fi w paśmie 2,4GHz przez pracę w trybie USB3.0 czy jeszcze o jakieś inne?
Witam serdecznie
Dziś otrzymałem router i spróbuję według filmu zmienić oprogramowanie na padavana.
Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
mp107 napisał(a):O jakich zakłóceniach mowa?
Chodzi o zakłócanie Wi-Fi w paśmie 2,4GHz przez pracę w trybie USB3.0 czy jeszcze o jakieś inne?

chodzi o zakłócenia generowane do otoczenia przez router na fabrycznym sofcie - odbiór tv gdy R3G stał metr od telewizora był niemożliwy - prawdopodobnie radio na OFW w nim pracuje poza specyfikacją, o dziwo zmiana na Padavana pomogła

ricki napisał(a):Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

takie połączenie będzie OK, pisałem na początku nawet jak sobie poradzić mając tylko jeden kabelek Ethernet,
jeśli skompilujesz sobie wersję z językiem polskim interfejsu, to wtedy UI będzie po polsku (mi się nie udało)

PS jakiego filmu? - tu jest tylko tekstowy opis i wygłupów na YT nigdy nie będzie
Film znalazłem na YouTube po rosyjsku, natomiast spróbuję według tutoriala z pierwszej strony i zobaczę jak wyjdzie generalnie chciałbym aby ten router współpracował z modemem lte hilink od Huaweia

Trochę mnie to samodzielne przygotowanie softu przeraża bo nigdy tego nie robiłem i nie wiem co należy pobrać a co nie
ricki napisał(a):i nie wiem co należy pobrać a co nie
należy pobrać wszystko Tongue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Przekierowanie