Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dovado Pro, jak rozszerzyć zasięg WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie odnośnie wzmocnienia sygnału. Używam Dovado pro na drugim piętrze w domku jako główne urządzenie do lte. Na pierwszym piętrze mam wzmacniacz sygnału i dodatkowy tuner nc+ podłączony do wzmacniacza. Chciałbym zastąpić istniejący wzmacniacz wi-fi urządzeniem Dovado Tiny czy to dobry pomysł czy może użyć coś od Fritza?

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Połączyć kablem ethernet, użyć czegoś prostszego - zależnie od tego, jakie chcesz technologie. Jak wystarczy ci standard N, to kupujesz choćby TP-Link MR3420 i używasz bez funkcji routera.
Jak chcesz AC ale nie wykorzystasz więcej, niż 100 Mbit/s, to Asus RT-AC51u. Itd. Funkcja routera i USB są wtedy bez znaczenia.
A jak chcesz profeskę, to Ubiquiti, ale to już na bogato.
Ubiquity airgetaway lr przypadło mi do gustu ciekawe urządzenie. Co o tym urządzeniu myślisz?

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Jak robisz infrastrukturę na Ubiquiti, to spoko. Ale jak tylko jedno urządzenie, to:
- Musisz dokupić jeszcze POE injector - zasilanie idzie po POE (ethernecie)
- Masz tylko standard 2,4 GHz i nie masz technologii ac

To co zyskujesz to przy dobrych kablach ethernet - w zasadzie podłącz-zapomnij, bo to będzie działać poWieki.
jakubd napisał(a):Masz tylko standard 2,4 GHz
są UniFi z obsługą AC, tyle, że wyjątkowo drogie

w przypadku dokładania dodatkowych AP nie zawsze optymalnie jest mieć główny router w samym centrum domu
(a wręcz zazwyczaj jest to złe rozwiązanie - zwykle optymalne jest rozmieszczenie symetryczne względem centrum, ale naprzemiennie na różnych piętrach)
Czy ja wiem czy takie drogie, różnica w cenie to jakieś 100 zł Smile

airgateway z tego co widzę to wimax.
No i kupiłem główny router Dovado pro + Access pointy do pokoju pseudo biuro od Asusa i kolejny Access point na dolne piętro Dovado mini super działa to wszystko.

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Minął rok i… oficjalnie zakończono wsparcie dla Dovado Pro, pozostaje więc zaktualizować firmware do ostatniej dostępnej wersji.
Z tego co widzę, to z okazji zakończenia supportu wydali nowy firmware.
Przekierowanie