Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jak skonfigurować Aero2 na modemie MEDION S4222
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, proszę o pomoc.
Kupiłem Modem MEDION S4222 i chcę się na nim połączyć z internetem Aero2. Przez jaki program mam to zrobić bądź w jaki sposób?
Zapraszam do wątku Medion S4222 a Aero2 - nie będzie łatwo.
Niestety ale nie pomaga mi ponowna instalacja tak jak w wątku powyżej. W program obsługujący modem wpisuję dane (apn darmowy) i próbuję się połączyć wyskakuje mi błąd " verbindungsfehler 623 błąd" . Proszę o pomoc, muszę to mieć do jutra...
Jaki system operacyjny?
Jaki to program do łączenia? Czyżby jakaś niemiecka wersja?
Czy w programie widać, jakieś dostępne sieci?
ewciakk66 napisał(a):Proszę o pomoc, muszę to mieć do jutra...
użyj zatem do testu kartę SIM innego operatora niż Aero2 (oczywiście jakąś z pakietem danych)

PS a numer telefonu *99# z którym się łączymy (dotyczy to wszystkich polskich operatorów) jest wpisany w odpowiednie pole w profilu połączenia?
Windows 10
Program to ALDI TALK Verbindungsassistent, niestety niemiecka wersja.
Jest dostępna sieć Plus GSM - UMTS
niestety nie mam pojęcia czy wersja brandowana dla Aldi nie ma jakichś ograniczeń w tworzeniu profilu połączenia
(sieć UMTS Plus jest właściwą siecią dla połączenia z wykorzystaniem karty SIM Aero2 BDI)

możesz wykonać screenshoty i wrzucić je jako załaczniki do posta?
[attachment=2429]

w APN wpsiuję darmowy, czy oprócz tego ma coś być? W którym miejscu ma być ten nr *99#?
Widocznie trzeba poklikać?
Profil jest ok(Aero2)
apn-darmowy
allgemein(ogólny)
netz(sieć)
Żadne PiN-y!
nr tel.(*99#), gdzieś chyba w “netz“?
Popatrz
Przede wszystkim cierpliwość i za każdą zminą RESET(niestety)
Zmiany napewno będą widoczne.
no ja bym raczej podejrzewał, że numer dla połączeń powinien być w profilu połączenia, ale na powyższym SS nawet nie widać, aby APN był ustawiony na wartość "darmowy"

PS dość ubogo z tymi screenshotami, chyba nikt kto nie ma tego modemu nie zgadnie co się może ukrywać w jakiej zakładce

PPS
podobno ten modem nie wymaga programu sterującego i można go obsłużyć systemowym "bezprzewodowym połączeniem szerokopasmowym"
szopen ma rację.
Bardzo ubogo w ss
Przekierowanie