Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asus RT-AC51U + Huawei E3372h hilink. Najlepszy i najtańszy nowy sprzęt.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie rozumiem dlaczego mi nikt nie polecił tego zestawu, ale w końcu doszedłem do niego i oto wynik:
[Obrazek: 6498650229.png]
Koszt za nowy router 121, nowy modem 159 z nic nie wartym starterem, czyli 280 zł.
Mam też od razu pytanie:
Jak ustawić na sztywno LTE i brak roamingu sieci?

Może jeszcze dodam najnowszy:
[Obrazek: 6498680471.png]
... a po drodze ściana z metalowymi drzwiami i sufit.
Sorry, ale jestem pod świeżym wrażeniem.
Czy najlepszy, to bym się sprzeczał. Dwie sztuki dovado i poza problemami z wi-fi, naprawdę solidny sprzęt + wsparcie.

Ciekawi mnie jeszcze jak kwestia gotowych routerów od huawei z wbudowanym modemem.

LTE wymuszasz na modemie, o ile oferuje taką opcję (w routerze dovado nie ma z tym problemu).

Ew. wymuszanie kodami w topnet info, ale tak było w e3131 i tematu nie śledzę.

Poza tym na podwójnym nacie są chyba wyższe pingi.
grzech1991 napisał(a):LTE wymuszasz na modemie, o ile oferuje taką opcję
Wytłumacz mi jak chłopu od kosy ;P - skoro miałem ostatnio w komputerze modem i ustawione wymuszanie w interfejsie w przeglądarce to modem to zapamiętał?

grzech1991 napisał(a):Poza tym na podwójnym nacie są chyba wyższe pingi.
Pingi są w każdym razie lepsze niż jak miałem w kompie, ale to kwestia zasięgu jaki mogłem uzyskać w "zasięgu" kabla USB. Jak na moje potrzeby 20-30ms w kompie ok.
Ekonomista napisał(a):Wytłumacz mi jak chłopu od kosy ;P - skoro miałem ostatnio w komputerze modem i ustawione wymuszanie w interfejsie w przeglądarce to modem to zapamiętał?
jeśli podłączyłeś go do komputera i ustawiłeś w webUI hilinka, to zapamiętał, ALE pod jednym warunkiem - router musi go także obsługiwać w trybie hilink
(zakładam, że chodzi o modem ode mnie, to krótka piłka - jeśli mając podpięty modem do routera możesz nadal wejść w jego interfejs http://192.168.8.1/ to pracuje on nadal jako hilink)


a jeśli router przełącza tryb pracy w modem klasyczny, to ustawień musisz szukać w interfejsie routera


ping między 20 a 30 ms to naprawdę znakomity wynik nawet jak na LTE

PPS nie możesz mieć do nikogo pretensji o to, że wybrałeś na router jakiś kompletny zabytek, który wszyscy odradzali (a mimo to go kupiłeś, był chyba najtańszy?)

ten asus był przynajmniej parę razy polecany (choć może nie w twoich wątkach) więc wystarczyło poczytać też te inne wątki,
(tyle, że np. ja go nie będę polecał, bo nie polecam nigdy sprzętu co do którego nie mam 100% pewności, a nawet nie widziałem go w żadnym sklepie i jak dotąd nie trafił w moje ręce w inny sposób)

nikt z nas nie wygrał w totolotka by kupić wszystko co jest na rynku i się bawić w nieustające testy…
Nie, nie mam pretensji, że sam wziąłem na próbę staroć (bo chyba chodzi Ci o Netgear), ale już od samego początku pytałem o coś najbardziej korzystnego i chyba już wtedy dawno był na rynku Asus, z tym, że moja wina, że za mało dokładnie szukałem. To chyba też dlatego, że forumowa wyszukiwarka nigdy mi nie działa i jak szukałem to "ręcznie", a nie miałem nigdy tyle samozaparcia, by przeglądać tysiące postów w stu czy iluś tam wątkach o routerach.
Ale dobrze się złożyło, bo mam już sprzęt o który mi chodziło, a przy okazji poznałem trochę tego sieciowego tematu. Smile

Poza tym jestem wszystkim wdzięczny za pomoc. Pierwszy, no może drugi raz spotykam się z forum rzeczywiście koleżeńskim na którym ludzie chętnie i szybko odpowiadają, a przy okazji pomagacie tym samym innym, którzy czytają.

szopen napisał(a):zakładam, że chodzi o modem ode mnie
Zgadza się. Wink
szopen napisał(a):jeśli mając podpięty modem do routera możesz nadal wejść w jego interfejs
Mogę i wszystko było po staremu.

To mam kolejne nurtujące pytanie - czy jak mam wyłączony roaming to czy coś mi daje wyłączenie trybu auto w rejestracji sieci? Nie do końca w ogóle to pojmuję jak działa tryb auto, a jak ręczny. Czy przy ustawieniu np. Play, będzie widział inne nadajniki Play i się do nich logował?
Jeśli modem działa w trybie hi-link, co pewnie tak jest bo asusy słabo obsługują modemy (szukałem przed zakupem dovado, czy jednak nie coś innego), i różnie z tym bywa, to pewnie jest hi-link. Poza tym prędkości są w miarę OK. Trzeba wymusić w gui modemu poprzez przeglądarkę. Jak tam nie będzie, to pewnie metoda z e3131.
To już napisałem, że wszedłem przez przeglądarkę i mam wymuszony LTE i brak roamingu. Pytanie brzmi czy dla korzystania z promocji Red Bull DIL, mogę mieć włączony tryb auto rejestracji sieci?
RBM DIL działa TYLKO w sieci macierzystej (a więc nie w roamingu) i tylko w LTE. Jak chcesz mieć pewność, że modem nie przeskoczy (ale i nie odbierze/wyśle SMSów) to wymuszasz LTE i już.
Dlaczego wymuszenie LTE wystarczy? Bo żaden operator nie udostępnia jeszcze LTE dla Play w roamingu krajowym, więc nie ma ryzyka, że się modem wepnie do innego operatora.
jakubd napisał(a):żaden operator nie udostępnia jeszcze LTE dla Play w roamingu krajowym
Właśnie to mi umknęło.
Po parunastu dniach testowania mogę już chyba z czystym sumieniem polecić rzeczony zestaw. Chciałbym, aby inni też skorzystali z tej wiedzy. Co prawda net mi kiedyś tam mulił, ale to w sumie nie wiadomo czemu. Ogólnie taki wynik sprzed chwili:
[Obrazek: 6543443479.png]
I jest to test ze Skynet Warszawa, więc nie po prostej linii i ciężko mi na tym serwerze zejść z downloadem poniżej 30Mbps.
Sprzęt działa stabilnie, ma mocny sygnał wifi (jak wspomniałem, takie wyniki mam piętro niżej), tylko się cieszyć. Smile
Może warto zaoferować w sklepie jdtech?
Duży ping jak na LTE. Chyba że jeszcze ktoś korzysta z tego routera.
Na E3372 w Playu można zejść do 30 ms.
Cytując klasyka - jak do ameryki.

Gdy nie masz podwójnego NATu 30ms wydaje mi się realne na dovado.
grzech1991 napisał(a):Cytując klasyka - jak do ameryki.
co to za klasyk, bo jakoś nie kojarzę?
Nikt nie korzysta. Mam 20-30ms na serwerze Netia Warszawa.
No tak się mówi, jak ktoś ma duży ping, że jak do Ameryki. Chyba są tam trochę większe Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a już myślałem, że to kultowe zdanie z jakiegoś filmu, a nie wiem o co chodzi Tongue

a wracając do tematu:
nie no - w samej Ameryce nie są większe
jedynie w przypadku łącz międzykontynentalnych ping sporo rośnie m.in. z powodu fizycznej odległości
(choćby dlatego nie sugeruję speedtestu do Nowego Jorku Tongue)

puść sobie np.
tracert 3com.com

swoją drogą nie ma co marudzić
Play u mnie (hilink identyczny z tym co ma Ekonomista) + router AC
[Obrazek: 6549213384.png]
Plus na dużo gorszym sprzęcie (kat. 3, RAS)
[Obrazek: 6549218237.png]
Czy jest sens prowadzić kabel LAN do kompa? Czy parametry zauważalnie mogą się poprawić? Mam niby dość dobry zasięg 3-4 kreski/5, ale taki sam zasięg pokazuje mi windowsowy wskaźnik dla jakiegoś "HUAWEI-B315-FD1D", a jest to osiedle domów dość rozstawionych.
To zależy co na nim robisz. Ja wolę mieć ethernet pod ręką, jak robię rzeczy krytyczne, w których ginące pakiety robią wielką różnicę. W normalnym www i youtube to bez znaczenia.
To może jeszcze dodam, że na smartfonie zarówno w testach speedtesta jak i w używaniu net jest szybki i stabilny. Wychodzi na to, że to wina komputera. Raz przez półtora m-ca musiałem zrestartować zasilanie routera, bo nie chciał gadać i pomogło natychmiast.
Po jakimś miesiącu czy dwóch zrywane było połączenie, ale pomogło przestawienie routera. Minęło kolejne parę tygodni i zaczyna się to samo. Mam nawet teraz porównanie, gdy korzystam w telefonie również z Play LTE i metr obok z telefonu chodzi idealnie, a z routera gubi neta. Co może być przyczyną?
Stron: 1 2
Przekierowanie