Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 problemy z łączeniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
skoro nie masz żadnego innego łącza do internetu oprócz modemu, to powinieneś mieć wyłączony dual-WAN
a jako podstawowy WAN (w tym wypadku jedyny) ma być właśnie USB
Teraz tak właśnie jest ustawione. Ale nie rozwiązuje to problemu ze stabilnością internetu na telewizorze i komórce. W dalszym ciągu nie są dobre. Co jeszcze mógłbym zmienić w ustawieniach. Może te ósemki wpisać
w routerze tylko gdzie. Może aktualizacja firmware. A może zmiana modemu lub routera. Choć to drugie nie zbyt mi się podoba . Bo właśnie ze względu na stabilność internetu kupiłem dobre urządzenie by nie mieć problemów. A jest inaczej. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł.
Na teraz bardzo dziękuje wszystkim tym którzy zechcieli odpowiedzieć. Szczególne podziękowania dla Szopena.
Rene napisał(a):Co jeszcze mógłbym zmienić w ustawieniach. Może te ósemki wpisać
myślałem, że już dawno to zrobiłeś Tongue - jeśli przyczyną jest problem z działaniem DNSów to takie rozwiązanie jest zwykle skutecznym obejściem problemu

sorry nie mam teraz dość czasu, aby na spokojnie przeanalizować wszystkie SS

szopen napisał(a):w 5 poście
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e337...8#pid41318
pokazałeś fragment interfejsu routera

tam także możesz ustawić te DNSy, o których wspomnieliśmy wcześniej (8.8.8.8 i 8.8.4.4)
tyle, że idąc tą droga oddalamy się od ustalenia przyczyny, a brniemy w coraz bardziej rozbudowane obejście problemu

oczywiście jak masz jedno pole na adres to wpisujesz jeden adres (ósemki) wydawało mi się, że pola na DNS są 2 (?), ale nie pamiętam jak jest

WINS pozostawiasz puste
Witam, mam podobny problem z modemem HUAWEI 3372 (HILINK)+karta Orange+ asus RT-N18U.
Czy Twój modem jest z opcją HILINK? Ja podejrzewam, że w tym jest problem.

Mój modem podłączony bezpośrednio do komputera działa zupełnie poprawnie i stabilnie. Po podłączeniu do routera zaczynają się problemy - nie zawsze ale np. bardzo często przy stronie facebook. Nie ładuje wszystkich zdjęć, lub strona ładuje się bardzo długo. Ogólnie jest problem z ładowaniem zdjęć również na innych stronach.

Dlaczego podejrzewam opcję hilink, ponieważ na innym modemie bez tej opcji - czyli urządzenie działało w trybie tradycyjnego modemu z konfiguracją połączenia z poziomu routera (uzupełnienie APN itp.) działał bezproblemowo. Modem z HILINK po podłączeniu do routera pojawią się w sieci pod adresem 192.168.8.1, a cała sieć jest z puli adresów 192.168.1.X. Nie znam się na tym i nie potrafię tego wytłumaczyć, może znajdzie się ktoś kto może wiedzieć co jest na rzeczy? Jakiś konflikt adresów czy coś. Dziwne jest to, że niektóre strony działają zupełnie poprawnie.

EDIT:
Potwierdzam po zmianie oprogramowania w modemie na oprogramowanie 21.x (tryb modemu bez hilink) wszystko działa poprawnie. Poprzednie problemy już nie występują.
micble napisał(a):Modem z HILINK po podłączeniu do routera pojawią się w sieci pod adresem 192.168.8.1, a cała sieć jest z puli adresów 192.168.1.X. Nie znam się na tym i nie potrafię tego wytłumaczyć, może znajdzie się ktoś kto może wiedzieć co jest na rzeczy? Jakiś konflikt adresów czy coś.
między sieciami 192.168.8.x a 192.168.1.x nie ma konfliktu adresów
jedyne co występuje to podwójny NAT (ale nie ma on technicznego znaczenia dla poprawności wczytywania stron) oraz kaskadowe cacheowanie DNSów (można to ominąć odpowiednią konfiguracją) i to faktycznie może mieć znaczenie
sam używam wspomnianego tutaj hilinka współpracującego z routerem (openwrt, a karta SIM z sieci Play) i podobnych problemów nigdy nie zauważyłem
Stron: 1 2
Przekierowanie