Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Router do domowego Wi-Fi + możliwość wpięcia modemu LTE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Poszukuję routera do internetu radiowego z którego będę korzystał w domu,zależy mi na dużym zasięgu sieci rozważam pomiędzy :
Asus RT AC51u
Xiaomi Router WIFI 3c
Jakie są wasze uwagi propozycje?
Tego Xiaomi odradzam, bo nie ma do niego alternatywnego softu chyba. Choć może już jest Padavan, ale instalacja nie jest dla ludzi o słabych nerwach.

Prościej tego Asusa, wszystko działa od ręki.
A jak na bogato, to RT-AC68U ma podobno solidny moduł WiFi. Ja osobiście uważam za najlepszy pod względem zasięgu router 802.11n - Netgear WNDR-3700v2, ale jest prawie nie do zdobycia.
(21-07-2017 10:27)jakubd napisał(a): [ -> ]Tego Xiaomi odradzam, bo nie ma do niego alternatywnego softu chyba. Choć może już jest Padavan, ale instalacja nie jest dla ludzi o słabych nerwach.

Prościej tego Asusa, wszystko działa od ręki.
A jak na bogato, to RT-AC68U ma podobno solidny moduł WiFi. Ja osobiście uważam za najlepszy pod względem zasięgu router 802.11n - Netgear WNDR-3700v2, ale jest prawie nie do zdobycia.

a jak z zasięgiem tego Asusa ?
Ja mam ASUSa RT-AC68U w mieszkaniu... w bloku z lat 70/80.
Zasięg... przy 75% mocy sygnał przejdzie (w telefonie mam wtedy 1 kreskę) przez 2 ściany nośne i 2 działowe; w linii prostej jakieś 8m; akuratnie mam go umieszczonego w rogu mieszkania.
Na standardowym oprogramowaniu ma Bardzo dużo opcji konfiguracyjnych... prawie z żadnej dodatkowej nie korzystam.
Można w sumie ustawić, jeśli się teraz nie mylę, 6 sieci dla gości... po 3 na każdym paśmie 2,4 i 5GHz (chyba, że 3 z wyborem pasma).

Tutaj masz test Xiaomi Mi Router 3.
Zgodzę się z Jakubem.
Przekierowanie