Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tani router (do 150zł) ze wsparciem dla modemów GSM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
///mod: temat wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-jaki-e3372-...org-huawei

szopen napisał(a):a na DWR-116 świat się nie kończy
No dobra, ale jakie znasz w miarę dostępne routery obsługujące modemy LTE do ok. 150zł? Nikt nie chce zostawiac majątku na netgear itd.
Z Tp-linka np. TL-MR3420 specjalnie zrezygnowałem czytając problemy ludzi z połączeniem z modemami (opinia ludzi nie moja, podkreślam), oczywiście wgrywanie innego softu było rozwiązaniem ale trzeba chwilkę temu poświecić (ograniczony czas)[Sam na swoim stacjonarnym routerze miałem dd-wrt].
A innych modeli nie znam które by się nadawały. Liczę że mnie oświecisz

edit. Odnośnie tego chałupniczego kombinowania to gościu się postarał bo przysłał w "oryginalnym" opakowaniu play, ale dałem za niego mniej niż 150 wiec miałem 99% ze jest kombinowany, ważne że działa

P.S Dlaczego router z możliwością wpięcia modemu, a nie zintegrowany modem w budowę routera?
Proste, nie widziałem routera który jednoczesne miałby wyjścia dla anten zewnętrznych dla LTe 2xMIMO oraz choć jedną antenę zewnętrzną dookolną dla wifi(żeby można było zacieśnić sygnał w poziomie, mam taki potrzeby xd)
Szwarceneger16 napisał(a):w miarę dostępne routery obsługujące modemy LTE do ok. 150zł? […]
A innych modeli nie znam które by się nadawały. Liczę że mnie oświecisz
bardzo mi przykro, ale nie oświecę Big Grin
w tej chwili nie używam żadnego taniego routera z fabrycznym softem (oprócz Dovado, ale to nie ta półka cenowa… choć używany tiny kupiłem w okolicach 100zł)

jeśli nie potrzebujesz żadnych rozbudowanych funkcjonalności, to na tanie routery (oczywiście tylko niektóre) ciekawym rozwiązaniem wydaje się być ten projekt:
http://eko.one.pl/?p=mifi
(sprawdzałem współpracę z kilkoma modemami zarówno RAS jak i hilink i jest OK)

niestety nie zdążyłem przetestować długoterminowej stabilności (używam na mobilnym TL-MR3040v1), ale biorąc pod uwagę LEDE które jest "pod pokładem" powinno być nieźle
(29-06-2017 14:59)Szwarceneger16 napisał(a): [ -> ]Z Tp-linka np. TL-MR3420 specjalnie zrezygnowałem czytając problemy ludzi z połączeniem z modemami (opinia ludzi nie moja, podkreślam), oczywiście wgrywanie innego softu było rozwiązaniem ale trzeba chwilkę temu poświecić (ograniczony czas)[Sam na swoim stacjonarnym routerze miałem dd-wrt].
Mam MR3420, dawniej z Gargoyle, obecnie ze wspomnianym przez szopena MiFi i nie narzekam. Wyciągam go z szuflady kiedy potrzebuję coś przetestować, a nie chcę podstawowego configu rozwalać. Jak na sprzęt za 50 złotych to jest całkiem dobry.
Za 170 złotych można znaleźć używanego Dovado Tiny. Jeśli masz cierpliwość to możesz upolować nawet taniej.
Szwarceneger16 napisał(a):oczywiście wgrywanie innego softu było rozwiązaniem ale trzeba chwilkę temu poświecić

uzupełniając - wgranie "projektu MiFi"
http://eko.one.pl/?p=mifi
dla routerów opartych na SoC Atherosa to kilka minut
(czyli mam na myśli głównie tanie T*-***k'i, choć chyba miałem bojkotować tą firmę za nieładne zagrania Tongue)
chodzi o modele dla których istnieją obrazy z członem "-squashfs-factory.bin" w nazwie pliku
w tym katalogu
http://dl.eko.one.pl/mifi/ar71xx/

dla nielicznych opartych na Ralinku też jest to możliwe, np. dla Nexx WT1520H
http://dl.eko.one.pl/mifi/ramips/

w takim wypadku flashowanie przeprowadza się tak jak zwykły upgrade softu fabrycznego

zalecane wgrywanie przy pomocy połączenia przewodowego (zmniejsza ryzyko w porównaniu z WiFi)

kwestia konfiguracji z modemem to kolejne kilka minut (nie jest to zbyt intuicyjne, ale zwykle działa autodetekcja)

chwilę jednak trzeba poświęcić, bo operacja flashowania jest nieodwracalna dla tych, którym się czytać nie chce a dla niektórych modeli może być całkowicie nieodwracalna (i można uwalić router na każdym etapie, jak zwykle obowiązuje odpowiedzialność wgrywającego Tongue)

obrazy dla których nie istnieje wersja "factory" dają się wgrać zazwyczaj jedynie za pomocą połączenia portem szeregowym a zatem wymaga rozebrania routera (i flashowanie zwykle i tak jest niewykonalne lub ekstremalnie trudne bez lutowania)


nazwa pliku mówi wszystko, tu przykładowy plik dla TL-MR3420 v2 przeznaczony do wgrania przez zwykłe GUI routera
mifi-17.01-snapshot-r3435-65eec8b-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin

mifi-[wersja LEDE]-snapshot-[wersja snapshota]-[model routera]-[ocjonalnie wersja sprzętu*]-[system plików]-[opcjonalnie rozmiar flash**]-[rodzaj obrazu***].bin

* jeśli występują różnice! i ten sam model występuje w różnych wersjach sprzętowych, w tym wypadku bardzo ważna! v2 oznacza wersję drugą (przykładowy model występuje w kilkunastu, ale istotna jest tylko pierwsza liczba czyli np. HW ver 2.1 to jest v2 a HW ver 1.4 to v1, dla wersji nowszych od v2.x nie ma gotowych obrazów!)
** w tym wypadku nie ma wyboru, i brakuje tego członu, bo każda wersja dla której mamy gotowe obrazy występuje ze standartową ilością 4MB i każda fabryczna odmiana TL-MR3420 v2 ma 4MB, jeśli jest informacja o rozmiarze flash to obraz jest tylko dla specyficznej wersji routera (zwykle chodzi o sprzęt modowany, ale np. nexx występuje w wersjach fabrycznie różniących się rozmiarem flash)
*** factory = obraz nadający się do wgrania z poziomu fabrycznego oprogramowania routera, sysupgrade = tylko z innej wersji openwrt/LEDE
Tak się przejrzałem i jakby się chciało mieć wszystko prefekt, to kupić rassbery Pi 3 i walnąc na niego LEDE, narazie zostanę przy tym co mam [póki działa Smile ]. Pisząc ze to szajs masz rację, ale jedyną konkurencją z tej półki jest tp-link, wiec dwa takie routery na cały rynek to nie dużo, nie ma konkurencji, i dlatego producenci olewają to kwestię.....
no nie do końca prawda, że tylko tych 2 producentów jest na rynku

przy odrobinie chęci znajdziesz np. tanie Asus'y, które też dają radę z modemami
(fabryczny soft wielu modeli ma wsparcie dla modemów GSM, ale to kolejny producent który olewa testy kompatybilności, więc pozostaje sprawdzenie we własnym zakresie… albo… soft alternatywny, w tym wypadku to głównie dd-wrt lub tomato, na niektóre modele także padavan)
przeszukaj forum - często się pojawiał np. RT-AC51U

jakby poszukać to jeszcze coś się znajdzie - jeśli wyjdziesz z założenia, że użyjesz alternatywnego softu, to nada się niemal każdy router który ma USB i odpowiednie zasoby sprzętowe (powiedzmy że przynajmniej 8MB flasha Ethernet 100Mbps i w miarę szybki procek jest na dziś tym niezbędnym minimum) na który istnieją gotowe obrazy systemu

oprócz tego jest cała masa taniego chińskiego badziewia całkiem pozbawionego wsparcia (ale większość nie spełnia twoich wymagań posiadania zewnętrznej anteny WiFi). choćby np. Hame cała seria MPR (oni już nie produkują routerów… a alternatywny soft jest tylko na niektóre modele)


jest nawet takie ludowe przysłowie, które znakomicie podsumowuje ten temat (a jest chyba mało znane, bo jego cenzuralność jest dość dyskusyjna) oto ono: "tania dziwka - pewny syf"
Miałem dwa mr3420 bezproblemowo działały z modemami, ale oba padły. Nie uważam tego za przypadek. Ufam już tylko dovado.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A Mikrotik? A NEXX? A Xiaomi z alternatywnym softem? A Dovado? A D-Link (tfu tfu, ale jest i działa jako tako)? A stary laptop z USB i WiFi i odpowiednim systemem i kartą WiFi?
Jest tego trochę.
Przekierowanie