Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 Zablokowanie się modemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam huawei e3372. Korzystałem z niego poprzez router Dlink dwr-116. Miał podpiętą antenę na UMTS areo. To tak z chyba mniej istotnych informacji. Pewnego razu przestał działać modem, po odpaleniu na pc pojawia się coś takiego ("odblokuj kartę danych"):
[attachment=2416]
I co to jest? Blokada simlock? Wyskakuje na wszystkich kartach innych operatorów (nie sprawdzałem t-mobile). Modem kupiłem bez simlocka i taki był, a usterka stała się gdzieś 30 dni po zakupie, pod koniec zeszłych wakacji.W weekend wyjeżdżam, więc proszę o pilną pomoc. Z góry dziękuję.

P.s. Modem z allegro z sieci megafon, dokładnie m150-2, ale polski soft (wgrany przez sprzedającego) działa(ł). Był tańszy ale to już nieważne.....
wygląda na simlocka… (co potwierdza włożenie w zasadzie dowolnej karty SIM z wyłączonym żądaniem PINu)

ale jakim cudem się pojawił jeśli nie było go wcześniej, nie mam pojęcia (no powiedzmy, że umiem sobie wyobrazić, ale nie jest to sytuacja normalna)
trzeba było reklamować zakup (skoro to był zaledwie miesiąc od kupna) a nie odwlekać sprawę

w każdym razie masz jeszcze 7 prób wprowadzenia kodu, nie próbuj wprowadzać tego samego kodu po dwa razy, bo tylko zużyjesz pozostałe do końca próby (za to sprawdź z 10x czy nie popełniłeś żadnej literówki przy podawaniu IMEI w kalkulatorze i zanim wciśniesz "OK" po wprowadzeniu kodu też sprawdź czy nie ma literówek…)

sprawdź też czy IMEI w diagnostyce (w Play Online) zgadza się z IMEI na obudowie modemu (po anulowaniu powinno się dać wejść w diagnostykę, możesz to także sprawdzić bez karty SIM)

na początek polecam ten kalkulator
https://huaweiunlockcalculator.com/v201-...culator-v3
edit (uzupełnienia "dla potomnych"): zapomniałem napisać, że chodzi o kod V3, w drugiej kolejności można spróbować użyć kodu V2 (mało prawdopodobny w przypadku tego modelu modemu)

kod Flash nie służy do usuwania simlocka, a z cała pewnością SIM-lock (o ile faktycznie to simlock) nie jest w/g algorytmu w wersji 1 (w przypadku tego modemu, bo dla zabytków typu E169 czy E173 może być OK) więc jeśli się nie uda z kodami z wyżej podanych wersji algorytmów kalkulatora pisz w wątku, a nie kombinuj
W momencie napisania przez cb odpowiedzi miałem 6 prób xd
Próbowałem jednym kalkulatorem, i nie pasował kod, więc nie chciałem zrażony dalej próbować.

Ale z tw kalkulatora zadziałał ten kod V3. Wielkie dzięki
Sam nie wierzę jak sim lock sam (wgl mógł???) się założył, no ale dobra.......
A nie reklamowałem pod koniec tamtych wakacji bo stało się to jakoś pod ich koniec, a później już w cyklu normalnego życia nie było czasu się tym zając.

Jeszcze raz wielkie dzięki, dobrze że istnieją takie fora
Pewnie simlock nie był zdejmowany (w sumie nie wiem czemu), a tylko blokowany jakąś zabytkową metodą programową i po prostu coś przestało działać - efekt słabego testowania.
Przekierowanie