Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: jest zasięg nie ma przesyłu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=193]Witam !
Mam modem huawei e 173s-2 w Chełmie (lubelskie) od pewnego czasu mam problem z połączeniem z internetem sygnał jest na 5 kresek ale przesył faluje i nie wyświetla stron internetowych. Dwa tygodnie wcześniej było dobrze załącznik. Czy to wina nadajnika czy softu
Ten wykres wiele nie mówi, bo nie wiemy co robiłeś w czasie powstawania tego wykresu.
Możliwości jest wiele - od tego, że komputer po prostu nie ma wystarczającej wydajności do wykorzystania łącza (mało prawdopodobne, ale możliwe), aż po problemy w sieci u operatora, jak i zakłócenia w tej okolicy.
Sygnał wygląda na wystarczający do pracy z Aero2.
Spróbuj przemieścić się w okolice innego nadajnika i sprawdź, czy objaw będzie taki sam.
komputer jest nowy i ma wystarczające parametry windows 7 64 bit, 4 gb ram, procesor cztero rdzeniowy a w pobliżu nie ma innego nadajnika tej sieci. Jak nie było problemów z internetem to wykres nie spadał do zera tylko utrzymywał się na pewnym poziomie.
Już był raport o jednym nadajniku (jedynym w tamtej okolicy), który miał wielkie problemy z działaniem. Nie wiem niestety, czy problem zniknął. Warto spróbować to potwierdzić w innej lokalizacji, na innym modemie i komputerze.
Kolega Bagy zapewne korzysta (a raczej próbuje korzystać) po wschodniej stronie stacji bazowej. Niestety, w tamtym rejonie występują spore zakłócenia pochodzące z Ukrainy, które wywołuja właśnie takie efekty. Z tego powodu np. Play wyłączył UMTS w tym pasmie w rejonie przygranicznym (na całej długości granicy z Ukrainą). Niestety strona ukraińska nie jest najprawdopodobniej zainteresowana usunięciem tych zakloceń (pracują tam w tym pasmie komercyjne sieci udostepniajace Internet).
Witam ponownie!
Problem leży prawdopodobnie po stronie komputera.
Podłączyłem stary nieużywany komputer (windows XP) i okazało się, że jest internet i wszystko gra.
Dlaczego na nowym (Windows 7 Ultimate) teraz internet nie działa (ale działał przez dłuższy czas) co jest przyczyną. Mój modem to huawei e173s-2 i mobilepartner jak na screenie.
Doszła jakaś aplikacja, antywirus, firewall (Comodo robi najwięcej problemów), program do obsługi modemów - i zakłóca pracę.
Przekierowanie