Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ASUS RT-AC51U czy WNDR3700 do E3372s-153 hilink
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Użytkuję obecnie AC762S który jest na wykończeniu.
Planuję zakup modemu E3372s-153 hilink oraz jakiś router do niego. Sieć to RBM. Zazwyczaj mam podpięte 3-4 urządzenia po wifi.

Wstępnie wybrałem:
ASUS RT-AC51U
WNDR3700
Który z tych routerów będzie lepszy lub coś innego w cenie do 150zł, urządzenie nie musi być nowe.
Ewentualnie coś może co zastąpi AC762S - wszystko w jednym urządzeniu.
Ja też ciągle mam na stanie i korzystam z AC762S choć nie w trybie ciągłym teraz i w zasadzie poza baterią nie bardzo się ma co w nim "wykończyć". Na czym polega problem z tym urządzeniem u ciebie?

AC51u + E3372 (najlepiej HiLink) to bardzo zgrabny zestaw.
Witam,
Modem resetuje się na zasilaczu, gdy jednak podłączę do niego 1 antenkę zewnętrzną to problem nie występuje. Na włożonej baterii działa bezproblemowo. Prawdopodobnie był kiedyś zalany- bo go rozebrałem i na płytce były oznaki korozji - wymycie spirytusem technicznym nic nie dało.
Modem był sprawdzany na innych zasilaczach i przewodach.
Bardzo dziwny objaw, choć ja bez baterii go nie próbowałem używać.
Korozja jeszcze nie musi być dyskwalifikująca, ale na pewno nie jest dobrym znakiem.
Jeżeli chodzi o elektronikę: to jak pojawia się korozja to niestety jej nie powstrzymamy - pozostaje już tylko kwestia czasu kiedy urządzenie przestanie działać. Obwody tracą przewodność.
Co do działania na zasilaczu bez baterii to sierra jako router stacjonarny służył mi 2 lata Big Grin
Miałem kiedyś zrobić zestawienie routerów, co i jak działa albo i nie bez baterii oraz na jakiej zasadzie.
Antena może zmniejszać prądożerność, więc w pierwszej kolejności wypróbowałbym mocniejszy zasilacz.
Przekierowanie