Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sieci plus - ile to potrwa ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od 3 tyg.(czyli początek czerwca) aero nie działa, czyli 10-20kbps .
Korzystać można dopiero od ok. 00:30, zaś rano znów 10-20kbps.
zmiana modemu, miejsca czy podpiecie anteny nic nie zmienia.

Z tego co wyczytałem, są to przeciążenia plusa(chore) w wakacje i weekendy.
Czy mam się spodziewać, że od czerwca do wrzesnia aero nie zadziała za dnia ? Strasznie perfidne zarządzanie siecią...
Użytkownikom Aero2 przysługuje do 20% przepustowości nadajnika. Bardzo możliwe, że ten, z którego korzystasz jest przeciążony. Masz możliwość podejścia pod inny w okolicy i sprawdzenia? Wakacyjny problem dotyczy w większości miast turystycznych. Ostatnio sam nadziałem się na przeciążenia w Opolu. W części miasta dosłownie nie dało się korzystać z sieci.
A na pewno modem w dzień działa w 3G?
(18-06-2017 03:15)Kamil napisał(a): [ -> ]Masz możliwość podejścia pod inny w okolicy i sprawdzenia?

Sprawdzałem własnie u rodziny, bliżej anteny, gdzie zawsze zasięg jest b.dobry.
Przed tymi 3tyg. też go miałem u rodziny nie raz i zawsze była max prędkość - teraz już nie. Zakładam ze jakbym się oddalił jeszcze dalej, to pewnie by zaczynało gdzieś łapać, w końcu nie wszyscy mają ten sam problem. Ale mija się to z celem.
(18-06-2017 12:50)jakubd napisał(a): [ -> ]A na pewno modem w dzień działa w 3G?

Tak. Sprawdzałem działanie też na smartfonie.
Jakbyś miał kartę Plusa to możnaby sprawdzić czy cały nadajnik jest oblężony, czy problem tyczy jedynie Aero². Jeśli cały to wtedy można zagadać do Plusa.
Przekierowanie