Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Usługi Orange
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Odpaliłem nieużywaną jakiś czas kartę i teraz mi to wyskakuje. Najczęściej przy ponownym włączeniu telefonu. Nigdy wcześniej tego nie było. Trochę denerwuje.
[attachment=2394]
To chyba powiadomienie prosto z SIMa bez związku z USSD - sądząc po ikonie. Jakaś metoda wyłączenia tego powinna być - OK ani Anuluj nic nie zmieniają?
Może jak zatwierdzisz odebranie komunikatu OK to zniknie raz na zawsze?
Może ma to związek z rejestracją karty?
To reklama tylko. Oferty w zasadzie standardowe na OFnK.
Wydaje mi się, że na starych telefonach wyglądało to w stylu "czy karta SIM może wysłać wiadomość?". Anuluj oczywiście to usunie, ale pojawi się następnym razem. OK powoduje wysłanie kodu, za co podziękuję.
jeśli chodzi o SMS na "nietypowy numer" to ja mam tak jak w załączniku (Android Nugat/7.0 ale w starszych wersjach było podobnie)
To akurat uprawnienia aplikacji są - od 4.x chyba już, tyle że wiele flagowców ma to od samego początku zaznaczone, że może.
Natomiast tutaj chodzi o komunikat z SIMa, który próbuje namówić użytkownika.
Wg mnie jak nie ma ceny i odnośnika do regulaminu, to nie ma prawa nic włączyć. Po prostu zatwierdzasz komunika i tyle. Ew. przyśle ci więcej informacji i instrukcję włączania.
odnosiłem się do ostatniej wypowiedzi Kamila a propos komunikatu
Kamil napisał(a):w stylu "czy karta SIM może wysłać wiadomość?"

za to u mnie SIM-toolkit nie działa wcale…

w pozostałych kwestiach zgadzam się - teoretycznie komunikat generowany przez SIM-toolkit nie może spowodować obciążenia konta, chyba, że zostaną wyświetlone dodatkowe informacje, ale nie jestem w stanie nic sprawdzić eksperymentalnie, bo to u mnie nie działa Tongue
Przekierowanie