Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Router ZTE MF28D - nie da się wejść w SMS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam, posiadam router ZTE MF28D i mam na nim zapisanego smsa, którego chciałem odczytać. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego nie da się po prostu wejść w zakładkę "SMS", cały czas wyświetla się okienko "Oczekiwanie" i nie idzie dalej. Próbowałem resetować, przywracać ustawienia fabryczne, ale wszystko na nic, ciągle tak samo. Ktoś ma jakiś pomysł?
nie wiem gdzie MF28D przechowuje SMSy, ale jest cień szansy, że są przechowywane na karcie SIM do czasu jej zapełnienia,

więc w takim wypadku wystarczy przełożyć SIM nawet do starego telefonu aby odczytać SMS

(we współczesnym androidzie można je odczytać mniej więcej tak:
Wiadomości -> klawisz menu/(…) lub klawisz wirtualny (…) -> ustawienia -> wiadomość tekstowa (SMS) -> wiadomości na karcie SIM -> opcjonalnie wybór karty jeśli to dual-SIM)



jeśli bezwzględnie wszystkie SMSy zapisywane są w pamięci routera, to na 99% już usunąłeś tego SMSa wskutek zresetowania ustawień do fabrycznych (wtedy jest czyszczona jego pamięć nieulotna) i być może z tego wynika bezskuteczne "oczekiwanie"

możesz na próbę wysłać SMSa na numer telefonu tej karty SIM i wtedy sprawdzić jego odczyt
@up próbowałem, niestety zapisują się bezpośrednio na routerze i o dziwo reset ich nie usunął. tutaj screen jak to wygląda.
[Obrazek: ffb1484b8e15b163gen.jpg]
[Obrazek: 27d521a53657201f.jpg]
no to nie widzę szansy, bo innej metody odczytu niż przez GUI nie znam, ale możesz spróbować
1) wyłączyć adblocka/noscript/antywirusa i inne programy, które mogą blokować popupy/treści w przeglądarce
2) inną przeglądarkę

3) posunięcie "ostatniej szansy" - włożyć inną kartę SIM do routera (skoro SMSy są i tak w jego pamięci)

klikałeś w kopertę? (aby wejść bezpośrednio w nieodczytane, a nie z pozycji menu)
uff, udało się. niby to takie proste, ale chyba sam bym na to nie wpadł żeby sprawdzić na innej przeglądarce. na chrome nie śmigało, wyłączyłem wszystkie adblocki etc - bez efektu. na świeżo zainstalowanej mozilli ta sama sytuacja, a na IE działa normalnie. dziękuję i do zamknięcia
Można spróbować zdiagnozować za pomocą analizatora dołączonego do przeglądarek - na czym się zatrzymuje/jaki błąd.
Przekierowanie