Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Niewyczerpane wszystko za 20 zł w a2mobile
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Co sądzicie na temat oferty Niewyczerpane wszystko za 20 zł w a2mobile? Z tego co widzę to można dobrać sobie sam net za 10 zeta miesięcznie.

Z tego co pisali na fejsie:

Cytat: a2mobile Internet dajemy najlepiej! U nas nie masz limitu ilości transferowanych danych. Stosujemy jedynie ograniczenia prędkości:
0-5 GB - brak ograniczeń;
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s
Po przekroczeniu któregokolwiek z progów możesz przywrócić pełną prędkość kupując reset lejka *200*1#. W każdym pakiecie dostajesz Pakiet Społecznościowy do korzystania z aplikacji KATZ, Facebook, Messenger i Frifon

Szczegóły: https://a2mobile.pl/niewyczerpalne-pakiety
Oferta ciekawa, ponieważ to Aero2 to ciągle zbieram się do jej opisania, ale czasu mi brakuje.
Sam korzystam z tego pakietu za 10 PLN/10 GB.
Aż takie wyniki słabe w a2mobile http://www.speedtest.net/my-result/i/2163661470
[Obrazek: 2163661470.png]
Chociaż Play tez nie urywa dziś
http://www.speedtest.net/my-result/a/3019090282
[Obrazek: 3019090282.png]
aero2 w pakiecie
[Obrazek: 3019104694.png]
Virgin Mobile
[Obrazek: 3019111575.png]

hmm sam nie wiem co myśleć o ofercie a2mobile , pozostałe wyniki pokazują ze nie odbiega o innych, a ta pora niedziela 21:15-30 to jednak szczyt.
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
podsumowanie oferty internetu w a2mobile wygląda tak:

1) jeśli dla kogoś prędkość nie gra roli (ostatni lejek to 0,5Mbps) to jest to oferta za 9,9zł/m-c
(sorry nie mam siły na wyliczenie symulacji ile faktycznie danych da się pobrać w ten sposób wysycając łącze, ale szacuję około 175GB, z pewnością jest to wolumin między 150GB a 200GB jeśli tylko rzeczywistość wygląda jak w ofercie:
https://a2mobile.pl/niewyczerpalny-internet
i nie występują żadne "haczyki" w regulaminach)

2) dla kogoś, komu wystarcza 1Mbps downloadu, ale nie chce mniej, to już 9,9zł za pierwsze 15GB + 5zł za każde kolejne 15GB (cena 1GB przy optymalnym wykorzystaniu zaczyna się od 66gr i dąży do 34gr "w nieskończoności", czyli w praktyce nigdy*)

3) dla kogoś, komu wystarcza 3Mbps downloadu, ale nie chce mniej, to 9,9zł za pierwsze 10GB + 5zł za każde kolejne 10GB (cena 1GB przy optymalnym wykorzystaniu zaczyna się od 99gr i dąży do 50gr "w nieskończoności", czyli w praktyce nigdy*)

4) dla kogoś, kto nie akceptuje żadnych lejków to 9,9zł za pierwsze 5GB + 5zł za każde kolejne 5GB (cena 1GB przy optymalnym wykorzystaniu zaczyna się od 1zł 98gr i dąży do 1zł "w nieskończoności", czyli w praktyce nigdy*)

więc ceny internetu w tej ofercie wcale tyłka nie urywają, jakkolwiek biorąc pod uwagę koszt pakietu nolimit minut + nolimit SMS + w/w oferta dostępu do internetu jest całkiem ciekawą ofertą głosową (dla tych co sporo rozmawiają i SMS-ują)

* - ze względu na miesięczny okres rozliczeniowy pakietów
No Szopen dokładnie opisałeś. Z drugiej strony właśnie jak się weźmie wszystko to chyba najtańsza oferta "wszystkomająca" i jeszcze ten wificalling, ale tylko w androidzie. Z minusów to te progi prędkości i nie wiem jak pakiety działają w roamingu EU.
jeśli chodzi o UE to pakiet roamingowy jest zależny od opłaty za sumę pakietów i wynosi dla oferty "niewyczerpalne pakiety":
1023MB dla sumy 19,90zł
817MB dla sumy 15,90zł
509MB dla sumy 9,90zł
oraz 257MB dla dodatkowego "pakietu społecznościowego" za 5zł
ciekawostka jest taka, że wielkość tego pakietu jest niezależna od włączenia pakietu "niewyczerpalny internet" (jest po prostu idealnie proporcjonalna do wpływu operatora ze sprzedanych pakietów, przypuszczalnie to wynika z jakichś regulacji UE, ale i tego nie próbowałem analizować)

przy okazji wprowadzenia "darmowego" roamingu w UE podniesiono stawkę bazową (dla taryfikacji poza pakietem) około czterokrotnie z 10zł/1GB do 4gr/1MB
cena ta będzie obowiązywać od połowy lipca 2017 (jak widać operator niedoszacował realnych kosztów)

całkowicie pominąłem starą ofertę (suty/obfity/zacny) która nadal obowiązuje i można zmieniać oferty "w obie strony"

każdy zainteresowany może samodzielnie przestudiować treść regulaminów
https://a2mobile.pl/dokumenty
bo mogłem przeoczyć coś bardzo istotnego (nie sprawdzałem ich dogłębnie)

dodatkowo warto pamiętać, że poza UE ceny mogą być drastycznie inne np. wysłanie lub odbiór(!) MMSa w strefach 2, 3 i 4 kosztuje 8zł (w porównaniu do 10gr za wysłanie oraz darmowego odbioru w UE) a do drugiej strefy należą m.in. takie kraje jak Turcja, Tunezja, Serbia, Czarnogóra, Macedonia, BiH, Albania, Ukraina, Rosja czy Szwajcaria (z których przynajmniej część jest dość typowym celem wyjazdów wakacyjnych)
No to przynajmniej jest wificalling.
Który działa prawie w każdym telefonie, a nie tylko kilku flagowcach jak w przypadku VoWiFi i VoLTE u opów innych.
Teraz jest jeden taki pakiet za darmo przy przeniesieniu nru lub zakupie startera. W sumie teraz trzeba przenieść, ale do 15. września aktywować.
Regulamin: https://a2mobile.pl/data/Dokumenty/46/pl...mobile.pdf

Myślałem żeby zarejestrować teraz przez stronę play24 dwa darmowe startery i od razu przenieść do a2 i powiedzmy za mc aktywować pierwszy, a za 2 drugi. Potem jeszcze zostaje po 10 zł za przeniesienie, ale i tak chyba trzeba doładować za 5 zł dla wychodzących.
Kurcze to jak juz mam aktywny od około miesiąca to nic z tego darmowego Sad

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2
Przekierowanie