Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei B315s-22 nowy zakup i zapowiedź opinii.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Panowie po długich poszukiwaniach, kupiłem router LTE Huawei b315s-22.
Udało mi się wylicytować go za nieco ponad 300 zł jako nowy NUGDY nie otwierany sprzęt. Router był z wymiany abo w Orange. Jest nie brandowany jak widzę.
W załączniku jak działa u mnie LTE.
BEDE NA PEWNO co jakiś czas meldować co u mnie i jak oceniam sprzęt.
Ps. Co to jest za aplikacji LTEwatchH i do czego służy oraz jak ja uruchomić ?
0) dobra cena, gratuluję wyników poszukiwań

1) zapomniałeś napisać przy screenshocie, że chodzi o Orange (jaka taryfa?)

2) próbowałeś włożyć do niego SIM jakiegoś innego operatora? (to, że "niebrandowany" nie znaczy, że bez SIM-locka)

3) oczywiście czekamy na raporty z działania - forum jest też po to by "chwalić się" posiadanym sprzętem, a nie tylko dla rozwiązywania problemów

4) LTEwatchH służy do podglądu parametrów sieci w routerze lub hilinku
działa tylko z niektórymi modelami Huawei i dla specyficznych wersji firmware
(głównie tych dostępnych na niemieckim rynku, bo autor jest stamtąd)

w kwestii uruchomienia musisz podać prawidłowy IP routera oraz login i hasło
(to wszystko jeśli mnie pamięć nie myli)
albo zadziała albo nie (API routera musi udostępniać odpowiednie dane)
http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
jakkolwiek nie widzę żadnych istotnych zmian od dość dawna
http://www.lte-anbieter.info/lte-forum/f...nglish.60/
Mam Nju internetowy.
29 zł - 40 GB.
Wcześniej miałem neta od ISP tzw radiowka. Łączę osiągało zawrotną prędkość tu 3mbps Download i 0.1-0.2 Upload za 40 zł...
Mieszkam w małej miejscowości i dostęp do sieci typu neostrada czy inne jest prawie niemożliwy.
Wybrałem nju bo Orange miało najlepszy sygnał u nas.
Co do routera. Jest od Orange, w interfejsie nie ma śladów Orange, nie ma nic na pudle po za tym że dystrybucja Huawei.
Innej karty nie wkładałem.
Faktura jest z Orange/nr IMEI na stronie producenta pokrywa się z tym że gwarancja jest nawet jakaś dłuższą bo do maja 2019.

A co do raportu o działaniu, właśnie zauważyłem że ludzie na forach nie mają ochoty pisać recenzji, szukają tylko remedium stąd mój post by to nieco zmienić ?
Hobbystycznie wrzucam filmiki na YouTube z tego co kupię bądź mam od kogoś na chwilę (sprzęt IT) , Router też wrzucę ?
Edit : link do moich wypocin
https://youtu.be/pyFZJOr6RkU
Jeszcze raz dziękuję wszystkim na Forum za pomoc.

Ps a co do polowania.
Zawsze bałem się licytacji na allegro ale sprzedający od początku był mega w porządku a ja jakoś tak zachowałem zimną krew i do końca czekałem na przebieg aukcji no i się udało. Wyszło taniej niż zestaw Asus Ac51u plus e3372 (po kilkudniowej przygodzie z e5186) bardzo mi się spodobało urządzenie które jest proste - włączasz i spokój

A gdzie ten sprzęt ma antenę wewnętrzna ? Jak ustawić je najlepiej?
witam ponownie, router dzis własnie otrzymał pierwsza od kiedy go mam aktualizacje softu. poprawki działania, obsługa VOIPa tez była w opisie.
nr wersji : 21.323.03.00.1185

jak ktos ma jakies opinie czy tez cos u niego sie dzieje po tej aktualizacji zapraszam do komentowania.
ja poki co jestem zadowolony z zakupu tego sprzetu, zwłaszcza jesli wezme pod uwage za ile go wylicytowałem.

co zauwazyłem to teraz mam max kresek zasiegu a przed aktualizacja miałem 4 z 5. robiłem tez dla spokoju przywracanie ustawień fabrycznych.
No to też pobieram Smile
(02-02-2018 23:53)Lector napisał(a): [ -> ]No to też pobieram Smile

Póki co działa wszystko super.
Jak mówiłem, po aktualizacji mam jakby większy zasięg ale prędkości te same.

Powiedz mi, Ty długo masz ten sprzęt ? Jak się sprawuje???
Jako iż po wyszukaniu firmware: 21.323.03.00.1185 Google dosłownie zaznało tę stronę mam pytanie do użytkowników tego oprogramowania.
[attachment=2732]
Czy działa na nim LTEWatchH, HManager (aplikacja na androida) i można ręcznie zmieniać częstotliwości?
Czy występują jakieś udziwnienia, błędy, coś co by uprzykrzało życie?
Nie zauważyłem żeby były jakieś błędy. Router u mnie jest włączony i ... Po prostu działa. Ja mam Nju mobile. Ręcznie wymuszone LTE i szczerze nic więcej z niego nie wyciągam. Jeśli ktoś coś innego potrafi z tego wziąć to słucham ?
Przekierowanie