Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sposób na internet i telefon dla chytrych i wymagających
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przeczytałem ten wątek http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
i wziąłem dwa najlepsze przedłużacze, znalazłem najlepsze miejsce i od tygodnia jest stabilny sygnał (-84dbm~ -74dbm) pingi dobre jak nigdy (20ms-32ms), no prędkość pobierania może nie rewelacyjna, ale 6Mbps-25Mbps wystarcza do wszystkiego,a upload 1-4Mbps. Od północy do 9:00 korzystam z wifi z Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2.Tu też dobre wyniki - około DL 10Mbps /UL 1Mbps/ ping 40 ms.
Dwa pakiety "bez limitu" Wink powinny wystarczyć na moje bardzo skromne potrzeby Tongue.
Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc. Wiem, że trudno ogarnąć moje pomysły, więc dziękuję za cierpliwość. Smile
Więc podsumowując:
1. Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2 - karta najnowszej oferty play i nocki za 5zł, tam za 10zł doładowanie jest też ponad 2 GB. Wychodzące są zapewnione na rok dzięki promocji lutowej związanej z udostępnieniem danych. Co ciekawe nocki mam aktywne, chociaż miesiąc dawno minął, a skorzystałem z wersji bez odnawiania i z konta nie zeszła mi kasa.

2. W modemie Huawei E3372h-153 karta RBM i usługa DIL.

3. W smartfonie DUAL-SIM, mniejsza o model, karta Virgin Mobile z ofertą Freemium i pakietem 1GB za 2 zł, w którym jest darmowy transfer do komunikatorów oraz karta BDI.

4. Zwykła stara Nokia z taryfą "Play na kartę". Tutaj darmowe rozmowy i sms'y do Play, Wcześniej zmieniałem co 2 tygodnie pomiędzy Play Minimax, a w/w, od jesieni korzystam z roku wychodzących za rejestrację.

Podsumowując koszty miesięczne to 22zł, ale jeśli zakładam, że zostawiam sobie kasę z RBM na przyszłość, albo sprzedaję sms'y premium to znacznie taniej.
Podbijam własny wątek, bo sądziłem na początku, że albo zostanę zbanowany, albo zhejtowany, ale dużo wyświetleń, a żadnej odpowiedzi.
Jeśli chodzi o mnie to mam już lepszy sprzęt, ale jeśli chodzi o same usługi to:
RBM DIL w routerze z modemem LTE
karta A2 mobile z pakietem rozmów za 9,90 zł + karta Orange Free na kartę z rokiem za przeniesienie i pakietem za przeniesienie + za doładowania (niestety kończy się w czerwcu 2018)
Zamiast sms/mms gg.

Zna ktoś coś tańszego niż te 26 zł - zapraszam do dyskusji. Smile
Przekierowanie