Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei B525s-23a czy Huawei E5186 ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeszcze proszę o pomoc w wyborze, ponieważ mam dwa urządzenia które mogę zakupić, mianowicie:

- Huawei B525s-23a
- Huawei E5186

B525s jest dużo tańszy niż E5186. Jest sens dopłacać? Jeśli chodzi o funkcjonalność to oba obsługują LTE-A oraz mają złącza dla dwóch zewnętrznych anten. Nie wiem jak z wydajnością tych urządzeń? Jest różnica?
Huawei B525s-23a jest nowszy (więc pewnie nieco szybszy i mniej prądożerny) i też jest urządzeniem Cat6 (agregacja dwóch pasm), więc w zasadzie to dość podobne urządzenia.
Nie wypowiem się o stabilności.
Rozumiem, rzadko się zdarza, że nowsze urządzenie jest tańsze niż starsze Tongue Ale to może za sprawą podwójnego gniazda telefonicznego oraz możliwości telefonii VoiP w modelu E5186. No nic, jak nie ma różnic znaczących, do tego tańsza wersja jest nowsza, to chyba nie ma co się za bardzo zastanawiać Wink

Jeśli ktoś jeszcze może się podzielić opinią, to będę niezmiernie wdzięczny Smile
Funkcje VoIP zależą raczej od softu (Plusowy soft ma, inne nie mają w przypadku choćby B593).
No mniejsza. Wziąłem B525s-23a. Do tego antene dualną od Cybertech'a. Zobaczymy jak to zagra.
Jak się sprawuje router B525 ? Miałeś czas żeby go przetestować?
Nie mogę znaleźć w sieci opisu tego routera - tzn co tam można skonfigurować.
Czy do routera jest dołożony jakiś manual w Pdf-ie?
Jeszcze nie wiem będę wiedział po niedzieli bo może w weekend to wszystko zmontuje i skonfiguruje Smile
Jak odpalisz to daj znać jak działa.
Ok [OK HAND SIGN]
Znalazłem taką ofertę
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6776284045
Czy ten sprzęt może mieć simlock ? Będzie to działać z kartą Nju Mobile?
polski T-mobile nie zakłada SIM-locków, więc zadziała w każdej sieci

oprogramowania routerów brandowane dla operatorów często są za to pozbawione części potencjalnie dostępnych opcji, ale z tego co widziałem po aukcjach chyba i tak wersja dla T-mobile ma dość spore możliwości (często sprzedawany podobny sprzęt od operatorów zagranicznych ma właśnie wgrany soft od T-M)

pamiętaj, że na fakturze operatorskiej wartość sprzętu jest mocno zaniżona, a nabywcą jest ktoś inny (bo to z promocji, więc z ewentualną realizacją gwary jest to potencjalny problem)
Ok, tak patrzyłem bo chyba szukam po mału jednego urządzenia a nie router plus modem
Dobra, po kilku dniach użytkowania mogę polecić takie rozwiązanie Smile LTE śmiga aż miło Wink
rzuć screenshotami z interfejsu
Z interfejsu routera LTE? a co ty chcesz tam oglądać jak tam poza zasięgiem, do tego przedstawionym graficznie to nic nie ma
Różnica między modelami E5186 i B525 polega na tym, że B525 obsługuje protokół VPN, pasmo LTE i więcej pasm LTE, które są wymienione w tym artykule http://www.store4g.com/blog/huawei-b525-...wei-e5186/

///mod: nie widzę powodów do używania skracacza (https://goo.gl/dUv2QQ) - rodzi to podejrzenia, że posty są TYLKO i wyłącznie SPAMem…
za w/w artykułem (na stronie sklepu oferującego sprzęt - zapachniało kryptoreklamą!)
E5186S-22a (Band 1/3/7/8/20/38)
B525s-23a (Band 1/3/7/8/20/32/38)
czyli akurat pod tym względem różnice w polskich warunkach są ŻADNE (bo w PL nie jest używane B32)…
a generalnie dla większości typowych użytkowników "jeden pies"
Przekierowanie