Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Antena do e3131
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
A czego Ty używasz ?
Tak, 3020 jest chyba nowszy bo nawet ostatni oficjalny update jest z 2015 roku a 3420 z 2012 albo 2013.
Mam małe pomieszczenie i tak naprawdę nie potrzebuje mocy 2 anten wifi.
A w teorii jaki prąd mogę podać 3020 ? Jak mówiłem wcześniej mam ładowarkę AUKEY PA-T2 ze złączem 2.4 A .
Ps nawet interfejs i w ogóle działanie routera 3020 jest szybsze ...
czego używam? w tej chwili
TP-Link'ów:
Archer C7v2 (@ gargoyle by obsy PL 1.9.x)
TL-WR4300v1 (@gargoyle by obsy PL 1.6.2.2 - tak tu zwyciężyło lenistwo - raz skonfigurowany stoi już parę lat, choć mam w planach zmiany)
TL-WR710v1 (to ta "lepsza wersja" @ gargoyle by obsy PL 1.9.x)

oraz
Dovado Tiny (oficjalny soft 7.3.17 czyli ostatni dostępny, tu się trzymam fabryki ze względu na mocno zdalną lokalizację i możliwość sterowania przez SMS, w tym możliwość zdalnej aktualizacji fw za pomocą komendy SMS)
i
Asus RT-N10U (@tomato by shibby v138 EN), sprzęt po naprawie (świadomie kupiłem "trupa" - jak się okazało jeden z poprzednich użytkowników grzebał w nim bardziej niż się spodziewałem)

wszystkie powyższe mają USB (nie zawsze w konfiguracji z modemem)
edit: a zapomniałem np. o poburzowym odzysku TL-WR740v4 (gargoyle 1.8.1 EN by Eric) , który służy za AP-klienta dla drukarki
sporo sprzętu na alternatywnym sofcie pracuje także u rodziny i znajomych

PS "by obsy" oznacza wypusty Cezarego


prąd możesz "podać" każdy - tu działa prawo Ohma i nigdy nie zostanie pobrane więcej niż potrzeba, a obciążalność zasilacza może być dowolnie duża (taki szczegół jest często nie zauważany, ale jakość zasilania zależy nie tylko od zasilacza, ale także od jakości kabla! łączącego urządzenia)
oczywiście nie zapominamy o właściwym napięciu!

jakkolwiek istotne jest aby obciążalność nie była za mała - wtedy występują spadki napięcia i niestabilna praca (to samo dotyczy badziewiarskich kabli)


TL-MR3020v1 jest prawdopodobnie konstrukcyjnie nowszy od TL-MR3420v1 (i TL-MR3220v1), ale generalnie jest on po prostu inny (procki w nich mają to samo taktowanie, ale są różne, nie robiłem jednak nigdy między nimi porównania wydajności)
Nie chcesz jakiegoś sprzedać ??
ale ja je używam… (no może nie wszystkie naraz Tongue ale większość faktycznie pracuje 24/7 a pozostałe są na "różne sytuacje")

a te 2 które byłbym skłonny sprzedać (TL-WR710v1 i Asus), to nie pozwala mi na to wrodzona uczciwość…
(są po naprawach, eksperymentach czy przeróbkach i czasem niezbyt udanych, nie mogę zagwarantować że będą działały należycie)

jeśli mimo wszystko jesteś zdecydowany, to pisz na PW (nie mogę również zapewnić pełnego wsparcia konfiguracyjnego - jedynie podstawy, w przypadku asusa moje wsparcie jest wręcz zerowe - tomato, którego nie znam prawie wcale, jest na tym routerze, bo fabryczny soft zupełnie nie spełnił moich oczekiwań, a jedyny modem, który do niego podpinałem to archaiczny E1820)
A w sklepach wersja 3020 sprzedawana jest jako V2 czy to jest V1 ?
Ciężko pewnie powiedzieć....
No cóż będę myślał co z tym zrobić.
Może można gdzieś jakaś używkę któregoś z tych co Ty masz kupić
Świat nie stoi w miejscu - zapewne w większości są v2 (po to się organizuje wyprzedaże, aby wypchnąć stary sprzęt z magazynów)
dlaczego nie odkupisz tego, który używasz?

nie jestem "alfą i omegą" i wcale nie jest powiedziane, że to co u mnie pracuje jest najlepsze w swojej klasie (choć raczej wybieram starannie)

gdzie kupić używki? znany portal aukcyjny lub serwisy ogłoszeniowe (gumtree, olx itd.)

gdybyś np. chciał się rzucić na tomato, to jest lista sprzętu
http://tomato.groov.pl/?page_id=69
oczywiście patrz na parametry - moim zdaniem w obecnej chwili mniej niż 16MB flasha nie jest warte uwagi
(to samo dotyczy openwrt/LEDE/gargoyle, tyle, że nie mam pod ręką listy sprzętu), oczywiście 8MB nadal wystarcza, ale kto wie na jak długo?

a np. nastawiając się na gargoyle od Cezarego można dobrać sprzęt w/g listy gotowych obrazów
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/
kluczowe jest istnienie obrazu z członem "factory" w nazwie, bo to zwykle jest związane z łatwością zmiany softu, po wielkości pliku natomiast można rozpoznać szacunkowo wielkość pamięci flash,
choć np. w przypadku TP-Linków trzeba podczas zakupu unikać sprzętu zawierającego człon EU w nazwie oryginalnego oprogramowania (informacja jest na pudełku na naklejce, więc można sprawdzić bez otwierania), bo to prosta droga do dodatkowych trudności, dobra to temat-rzeka, więc kończę

PS miałem o tym pisać dawno, ale przy zmianie tematu zakładamy nowe wątki, teraz będzie mi to trudno pociąć na jakieś sensowne fragmenty…
Mogę wyedytowac temat ? Przepraszam za off topic...
Coz na razie zostaje przy 3420 /3020 - musze kabla USB mini poszukać i podłącze 3020. Zobaczymy jak będzie

Ps znalazłem takie coś ? http://allegro.pl/router-lte-3g-4g-wifi-...40129.html
Co sądzisz o tym ?
powiem tak: brałbym, trudno znaleźć coś innego LTE w takiej cenie

wprawdzie w/g opisu to wersja s-12 lub u-12 (czyli kat. 3 LTE)
i pochodzą od zagranicznego operatora, sądząc po załączonym zdjęciu - z niemieckiego T-mobile, ale
1) sprzedaje to firma
2) z roczną gwarancją (ponieważ przedmiot jest używany rękojmia też jest skrócona do takiego okresu)
3) z opisu wynika, że mają wgrany soft polskiego T-mobile
To starszy model z serii B593 (kat3 a nie k4, co zauważył już szopen) - nie wiem jak się sprawuje (ale ogólnie B593 jest dość stabilnym sprzętem), ale różnica dodatkowa to jedynie brak bramki do podłączenia telefonu stacjonarnego i starszy soft. Gdyby nie ta kat3 polecałbym w ciemno.
(15-03-2017 01:05)jakubd napisał(a): [ -> ]To starszy model z serii B593 (kat3 a nie k4, co zauważył już szopen) - nie wiem jak się sprawuje (ale ogólnie B593 jest dość stabilnym sprzętem), ale różnica dodatkowa to jedynie brak bramki do podłączenia telefonu stacjonarnego i starszy soft. Gdyby nie ta kat3 polecałbym w ciemno.


Mnie potrzeba czegoś do nju mobile. Ma rozsylać Wi-Fi i nie ma być kłopotu z brakiem zasilania
Nie dowiesz się, czy stabilne, póki nie spróbujesz Smile Niestety tak to jest z takimi dziwnymi wersjami z importu.
chyba odkryłem dlaczego słabiej mi działa sygnał. orange nagrzebał cos w nadajniku, ale za to odpalił LTE. zrobiłem test w smartfonie i jest od 35 do nawet 60 mbps down i 10-15 up....
czas szukać sprzętu do LTE
mozecie mi napisać czy lepiej kupić wg was router z wbudowanym modemem czy zestaw oddzielnie modem usb lte +router i ewentualnie czytajac watki inne , zeby miał stabilny soft...?
E3372 będzie pracował z 3420 albo 3020 ?

Ps co myślicie o tym???
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6702659249

W załączniku screen jakie wyniki dziś zrobił na nju mobile Moto X Play
Jak stacjonarne to nic tańszego niż ten stary B593s-12 nie znajdziesz, ale to jednak nieco starsza kategoria 3 (max połączenie z siecią to 100 Mbit/s). Nie wiem jak ze stabilnością, ale do wersji s-22 uwag nie mam większych (tylko Mikrotik i Dovado są stabilniejsze).
Tak właśnie widzę że to starsza kategoria...
Do 300 zł znajdę albo w miarę stabilny zestaw (ROUTER + MODEM) albo sam modem MiFi albo router z modemem stacjonarny ?
Co możesz mi polecić ? Przeczytałem sporo na waszym forum ...
Grzech nie skorzystać jak na LTE mam co najmniej 25 Mbps a tu mecze się z 3 ...
E3372 w wersji HiLink + MR3420 daje ci wydajność do około 30 nawet 40 Mbit/s jak zapewnisz zasilanie wystarczające dla modemu.
Stabilny zestaw to np. E3372+AC51u.
Na telefonie złapałem nawet 60 ale to pewnie chwila póki nie ma obciążenia.
A skąd mam wiedzieć że to hilink jak w sklepach nie ma tego napisane i co on daje???
A te ac51 jest bo w x-kom i nie jest drogi - on też będzie wymagał huba ?
http://jdtech.pl/2016/03/jaka-wersje-mod...iadam.html
Jak kupujesz w sklepie, który nie wie co oferuje, proponuję wybrać inny sklep Smile

AC51u radzi sobie nieźle w większości wypadków, mam tylko jeden raport o niedoborze zasilania - musi być bardzo słaby sygnał, żeby to się pojawiło.
Stron: 1 2
Przekierowanie