Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Czy warto, jak uzyskać BDI w 2017?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Obserwuję temat od dłuższego czasu.
Szukam zapasowego a może alternatywnego internetu mobilnego.
Play działa coraz gorzej, rejestracja, permanentna inwigilacja, więc nie mam nic do stracenia.
Więc pytania do praktyków:
Czy warto "inwestować" obecnie 34zł w BDI?
tanio nie jest, obłędne warunki uzyskania karty itp...
A czy ktoś przećwiczył nową (kolejną) procedurę uzyskania karty Areo2 BDI w 2017?
Ja nie miałem jak tego przetestować, ale procedura jest teraz znacznie prostsza - wszystko załatwiać nie wychodząc z domu, tylko musisz się spotkać z kurierem, pewnie aby wypełnić wymogi ustawy, stąd 14 PLN (zamiast dawnych 7).
W sumie biorąc pod uwagę, że to jedyna opłata na wiele lat, to trudno powiedzieć, żeby to było drogo.
Opłata nieduża, jeżeli nie rzucę karty w kąt szuflady. Zasięg będzie dobry, centrum miasta, mam nieśmiertelnego E220, rozumiem że teraz będzie działać.
Martwi mnie kod Captcha, czy starsze osoby sobie poradzą, można przewijać na łatwiejszy kod?
No i ciągle jest konieczność skanowania/ksero dowodu osobistego, jakby ten sim to był (a może jest) materiał "niebezpieczny".
1) będzie działać, choć ze względu na niską kategorię modemu zapewne bez szału…
2) można generować kody "aż do skutku"
3) na ksero czy skanie DO możesz w trwały sposób napisać dla kogo jest on przeznaczony
Jak długo czeka się obecnie na kuriera przy założeniu, że załączyło się poprawnie online dokumenty + wykonało płatność online?

Czy może inny domownik odebrać przesyłkę z kartą SIM? Czy kurier przynosi umowę?
Pewnie poniżej tygodnia, ale ja nie mam jak sprawdzić.
Przekierowanie