Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Stacja Multimedialna z Adroidem 4.4.4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dam znać jak dostane modem
Co do roota to w telefonie kilka razy robiłem ,alu tu boje się ,a do tego jet jeszcze na gwarancji
Odebrałem właśnie modem ,na win 10 zadziałał ,wieczorem zobaczę czy na Androidzie będzie działał ,tylko zgłasza się jako Play a nie Virgin .Czy trzeba gdzieś ustawiać aby sam się łączył po odpaleniu auta
Virgin Mobile to operator wirtualny, więc działa nieco inaczej niż operatorzy strukturalni
(chociaż u mnie w modemie wbudowanym w laptopa widać po prostu "Virgin mobile")

jakkolwiek prawdopodobnie widzisz sieć, z która się faktycznie połączyłeś (Play jest siecią macierzystą dla VM)
natomiast aby w pełni wykorzystać zalety VM powinieneś tez sobie włączyć zgodę roaming (chyba, że przebywasz w ściśle nadgranicznych obszarach! - wtedy nie włączaj, bądź wyłącz jeśli masz włączoną - w przeciwnym wypadku będzie żarło kasę z konta za połączenia za pośrednictwem zagranicznych sieci)

partnerem w roamingu krajowym jest T-mobile - dzięki temu będziesz miał zasięg poza obszarem w którym jest macierzysty zasięg Playa (uogólniając - poza miastami Tongue), bez włączonego roamingu w takich miejscach nie będziesz miał połączenia z internetem

PS

natomiast IP niezależnie od tego przez którą z sieci się połączyłeś będzie zawsze z puli Playa
to sprawdzić można np. tam:
http://ipchicken.com/

coś postaci:
user-x-x-x-x.play-internet.pl

PPS
a w kwestii odpowiedzi na pozostałe pytania - to Ty nam to (mam nadzieję) opiszesz po swoich eksperymentach
Właśnie spróbowałem podłączyć modem do Radia stacji multimedialnej, połączyło się i jest internet tak jak chciałem >jeszcze dobrze tego nie opanowałem z zabezpieczeniem sieci ,ale to później ,a co do tego roamingu to mam nie zaznaczonego ptaszka Smile,ZAZNACZĘ jak radzisz.Jestem w ok Katowic to zaznaczyć.
Tak jak doradzaliście Huawei E173-u2 działa[attachment=2314]
Katowice a właściwie cały GOP jest dość dobrze obsadzony stacjami bazowymi, więc może nawet na samym Playu też byś dał radę(?), ale w przypadku reszty Polski z pewnością już nie jest tak różowo

a co do kwestii granic kraju, to mam na myśli odległości rzędu do 10km od granicy (zasadniczo wiązki promieniowania stacji bazowych są ustawiane tak, by penetracja "cudzego" terenu była możliwie najmniejsza a wręcz zerowa, ale nie zawsze to jest wykonalne)
Jeszcze raz wielkie dzięki
Witam
Posiadam stacje multimedialna Ezonetronics RM - CT0009 , stacja obsluguje modemy 3g i taki chcialem zalozyc , po zainstalowaniu ppp widget 2 i konfiguracji wyskakjuje błąd
Cant create VPN conncection.This is an Android bug , please reboot devuce

uzylem do tego modemu huawei e173u-2
ktos wie jak rozwiazac ten problem ?
Stron: 1 2
Przekierowanie