Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Gra w Haxball przez aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam pytanie odnośnie możliwości gry, chodzi dokładnie o Haxballa jest to gra "flashowa" o tematyce piłki nożnej. Niezbędne jest połączenie z danym pokojem, czyli z hostem, aby móc grać. Posiadam obecnie internet od Play, niestety mam IP prywatne, które nie daje mi możliwości połączenia z hostem, a zmiana na publiczne jest niemożliwa. Dowiedziałem się właśnie o darmowym internecie aero2 i moje pytanie jest następujące:
Czy będę mógł się łaczyć z innymi, będę miał dzięki tej sieci IP publiczne?
Znam bardzo dobrze tą grę, dlatego nie rozumiem, bo adres publiczny nie ma z tym nic wspólnego. Zarówno na Play jak i Aero² gra będzie działać. Jedynie opóźnienia wynikające z bezprzewodowej transmisji mogą zakłócić grę lub nawet ją uniemożliwić.
No może masz rację, ale nie mogę się połączyć niestety do żadnego roomu. Mogą to też być zablokowane porty, które często były problemem graczy Haxball. W takim razie co radzisz zrobić?
Pokaż jaki komunikat wyskakuje. Przy dołączaniu do pokoju jest tworzony log.
You were unable to connect to the room host. If this problem persists check in the FAQ. 
Mam akurat kartę z Orange w telefonie, podpinam pod kompa. Sprawdzam po kolei: polskie serwery, niemieckie, tureckie... Nic nie działa. Zjeżdżam na sam dół i biorę jakiś pokój z Argentyny, łączy kilka sekund i... Działa! W dodatku nawet nie tnie Big Grin ciekawa sprawa, ale pamiętam, że kiedyś też były z tym problemy.
A może zakup pakietu RedBull Mobile? Kupiłbym jakiś modem włożył do niego tą kartę sim.. tylko czy mógłbym się wtedy połączyć? Ewentualnie słyszałem o serwerach VPN, ale nie bardzo wiem jaki wybrać i jak go dobrze ustawić.
To nic nie da. VPN też nie powinien pomóc, choć sprawdzę. Ogólnie znany problem w Internecie i zawsze z mobilnym będzie tu problem...
Na innym forum, programistycznym doradziła mi pewna osoba, żeby z tej strony zamówić serwer VPN: hitme.pl
Najpierw się im spytam dokładnie, może akurat ktoś tam orientuję się w tej sprawie, ogólnie widać chyba, że zaufana strona, ale najpierw upewnię się i napiszę im wiadomość.
Opera ma wbudowany VPN. Spróbuj go odpalić przez tą przeglądarkę, włącz VPN i przekonamy się czy to zadziała Smile
Nie działa Sad
Tego się spodziewałem... Niestety nie wiem jak Ci pomóc. Jedyna pewna droga to zmiana dostawcy na coś stacjonarnego.
Zapewne tak, ale z Play mam umowę dopiero od 3 miesięcy, więc za zerwanie pewnie wybulić trzeba by było z tego co czytałem na umowie i w internecie, że okolo 200-300 zł :/
teraz to musztarda po obiedzie, ale na początek mogłeś wypróbować ofertę prepaid (chociaż koszt sprzętu byłby pewnie podobny do kosztu potencjalnego zerwania umowy)

jakkolwiek polecam nie zrywać lecz znaleźć kogoś komu takie działanie wystarczy i dokonać cesji umowy

ewentualnie wytrzymać do końca umowy i dopiero wraz z zakończeniem okresu promocyjnego ja zerwać (bez kary)mam jeszcze jedną propozycję do wypróbowania - przełączyć modem w tryb 3G (zamiast LTE), w niektórych przypadkach problemów to pomaga (choć nie wiem czy w przypadku tej gry tak będzie)
Przekierowanie