Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wymuszenie połączenia z konkretym BTS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , posiadam internet LTE z plusa z routerem HUAWEI E5573 , trzymam go zazwyczaj na zewnątrz , bo wewnątrz mieszkania prędkośś jest około 10x mniejsza , ogólnie , to żeby złapać dobry transfer 50-60 mb/s muszę go restartować czyli wyciągnąć baterię będąc na zewnątrz , po to żeby złapał dobry sygnał , nadajnik w mojej okolicy jest około 6 km w linii prostej , router łączy się z różnymi BTS , i często są różne prędkości , aktualnie połączony jestem hmm.. w sumie to nie wiem do jakiego BTSa , na mapie lokalizacji pokazuje mi Głogów , ale ja do Głogowa mam z 400 km . Czy jest możliwość wymuszenia połączenia z konkretnym BTS ? Na stronie http://beta.btsearch.pl/ , jest podany CID i LAC konkretnych nadajników .
Tak, jest możliwość przez antenę kierunkową Smile

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Nie ma możliwości wymuszenia pracy z konkretnym BTSem w przypadku 99% urządzeń.
Możesz jedynie wymusić pracę np. w LTE.
BTSearch nie zawiera informacji i identyfikatorów wszystkich, a jedynie niektórych stacji i to tylko dla 2G i 3G, dla LTE nie ma i pewnie nie będzie takiej bazy.
Jeżeli po numerze znalazłeś niewiarygodną lokalizację, to
- Źle szukasz (np. pominąłeś LAC, coś jak kod regionu)
- Nie ma takiego BTSa w bazie
- Numery zostały zmienione przez operatora
Baza LTE się już pojawia. Powoli, ale jednak Smile
NO WRESZCIE, tego nie wiedziałem.
Przekierowanie