Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: MikroTik RB951G-2HnD jaki modem LTE do niego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,posiadam router microtik RB951G 2HnD,chcę korzystać z internetu na kartę Lte, jaki model gsm mam kupić?
Czy huawei e3372 będzie dobrym wyborem?jeżeli tak to jaki dokładnie model? e3372s czy e3372h ,wersja normalna czy wersja hilink?
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Supported_...and_modems

"czuję w kościach", że chodzi o wersję "Normalną" w razie wątpliwości pytaj producenta routera
Obie wersje - h i s działają tak samo, bo ich współpraca z Mikrotikiem nie zależy od odmiany, tylko ewentualnie trybu pracy. Mikrotik aktualny obsługuje wszystkie tryby, ale czasem wychodzi mu to lepiej, a czasem gorzej i zależy to od konkretnego modelu.
Ja męczyłem 2 różnie mikrotiki i wyszło mi, że HiLink działa lepiej i stabilniej. Kolega, który tych mikrotików postawił na pęczki uważa, że jednak tradycyjny działa lepiej, choć w trybie ppp (czyli tym wolniejszym, ograniczającym prędkość do około 20-30 (Mbit/s).
Obaj notowaliśmy zachowania typu przywieszanie się połączenia, czy losowe resetowania, choć dość rzadkie. Ja stwierdziłem, że więcej takich problemów w trybie ppp, kolega w trybie HiLink Smile

Odmiana S czy H nie miały tutaj żadnego znaczenia.
Kupiłem huwaei e3372h w wersji zwykłej ,przerobiłem na wersję hilink,podłączyłem do mikrotika i wstępnie skonfigurowałem,czy ktoś pomoże w dokładnej konfiguracji mikrotika z modemem ?
a co dokładnie potrzebujesz skonfigurować?
jak masz hilinka to konfiguracja sprowadza się do
- poprawnego skonfigurowania hilinka (czyli poprawny profil połączenia = APN i pozostałe pierdoły oraz aby się łączył automatycznie z siecią danego operatora)
a w routerze
- przypisaniu klienta DHCP do interfejsu LTE
- dodaniu NAT dla LTE

tu jest dokładny opis ze screenshotem
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=89458#p486614
Dziękuję za pomoc,już wszystko działa.
Przekierowanie