Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co może być powodem, że po podłączeniu w/w modemu przez USB nie pojawia się wirtualny napęd CD? Modem działa normalnie przez Wifi, po podłączeniu przez USB wskaźnik baterii sygnalizuje ładowanie, ale nic więcej się nie dzieje.
nie mam tego routera więc nie sprawdzę, ale prawdopodobne przyczyny to:
- oprogramowanie (sterowniki) zostały już zainstalowane (w niektórych urządzeniach w tej sytuacji znika wirtualny cd)
- masz egzotyczną wersję urządzenia lub jego soft jest częściowo uszkodzony (gdzieś widziałem opis podobnego problemu po zdjęciu SIM-locka, choć nie pamiętam czy to był ten model, ale na 100% chodziło o ZTE)
Jest to wersja z softem T-Mobile. Kwestia sterowników odpada. Okazuje się, że system w ogóle nie widzi modemu po podłączeniu przez USB. Sprawdzałem w USBtrace - kompletnie zero reakcji na podpięcie modemu. USB podaje jednak prąd bo modem na wyświetlaczu sygnalizuje ładowanie baterii. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy to faktycznie może być sprawa softu, czy raczej uszkodzenie sprzętowe?
Wygląda jakby złącza data gdzieś przerywały. Sprawdź inny kabel i inne gniazdo USB w komputerze.
całkowity "brak odzewu" na USB świadczy najprawdopodobniej o uszkodzeniu sprzętowym, ale tak jak napisał przedmówca pierwsze co jest do zrobienia, to użycie innego kabla USB (sprawnego, na którym działają inne urządzenia)

jeśli to nie pomoże to niestety jest też prawdopodobieństwo uszkodzonego gniazda USB w routerze

nic też raczej nie stoi na przeszkodzie, aby przywrócić ustawienia fabryczne (wciśnięcie obu klawiszy do momentu restartu urządzenia jeśli dobrze pamiętam), ale trzeba pamiętać, że po tym zabiegu może być konieczna ponowna konfiguracja, przy czym przy niedziałającym USB będzie trzeba ją wykonać poprzez WiFi
Reset nic nie zmienił. Prawdopodobnie winny jest rzeczywiście wadliwy kabel. Wprawdzie nie mam innego aby sprawdzić, jednak po podłączeniu na tym kablu telefonu, również brak wykrycia urządzenia (tylko ładowanie). Dzięki za pomoc.
Uwaga: wiele kabli USB dołączanych do innych urządzeń, które przez USB mają się tylko ładować, po prostu nie ma środkowych żył do transmisji danych.
Na szczęście tego typu oszczędności powoli odchodzą do przeszłości - nowsze standarty ładowania wymagają bezwzględnego posiadania 4 żył przez kabel przeznaczony do ładowania, czyli równocześnie taki kabel nadaje się do przesyłania danych choć z ograniczeniem do USB2.0

mam na myśli tzw. szybkie ładowanie, czyli prądem powyżej 0,5A i ewentualnie również z użyciem napięcia wyższego od 5V - choć to tylko jest możliwe w QC2.0 i QC3.0,

ale faktycznie sporo takich kabli nadal jest dostępnych
Przekierowanie