Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3372 czy będzie odpowiedni do routera TP-Link TL-MR3220
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Posiadam router MR3220 i chciałbym dokupić do niego modem z LTE. Zgodnie z tabelką modeli kompatybilnych z tym routerem (http://www.tp-link.com.pl/support/3g-com...=TL-MR3220) chyba wziąłbym E3372 bo nie wymaga aktywnego huba usb. Problem w tym, że zgodnie z tabelka ma to być E3272s-153, a w sklepach są wersje E3372h-153. Poniżej link do tego modemu w morele. Tam to chyba nawet nie wiedzą, która wersję mają bo w nagłówku jest E3372h, a na dole w opisie kod producenta to E3372s-153. To jak to w sumie jest z tymi typami i czy ten z morele byłby OK do mojego routera? Chyba, że polecacie jakiś inny modem do mr3220.

Druga sprawa to na jakim paśmie Orange udostępnia LTE? 800, 900 czy 1800? Jaką ewentualnie antenę dualną dobrać pod ww modem i Orange?

https://www.morele.net/modem-gsm-huawei-...53-700462/

Dzięki za pomoc,
Marcin
S to wersja zwykła (niech mnie ktoś poprawi), przy takim routerze wydajność będzie ograniczona. H to Hi-link i zdecydowanie jest polecana.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Czyli E3372h-153 (ten z moreli) też będzie działał na MR3220?
Ja bym na twoim miejscu napisał do tego sklepu w którym zamierzasz taki modem kupić i się zapytał ich czy wiedzą jako to dokładnie jest model. Jak ja szukałem sobie E3372s-153 w wersji zwykłej, to zapytałem w 5-8 sklepach i w końcu trafiłem. Big Grin

(14-01-2017 14:45)grzech1991 napisał(a): [ -> ]S to wersja zwykła (niech mnie ktoś poprawi), przy takim routerze wydajność będzie ograniczona. H to Hi-link i zdecydowanie jest polecana.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Z tego co pamiętam, to zarówno S i H mają wersje zwykłe i HiLink.
Jak zwykle sprzedawcy masowi nie wiedzą co mają, masakra.
1. Tu masz opisane wszystkie wersje E3372:
http://jdtech.pl/2016/03/jaka-wersje-mod...iadam.html
2. Ja w sklepie jdtech wiem dokładnie co mam. Teraz E3372h-153 w wersji HiLink, na życzenie tradycyjna z brandem lub bez brandu. I to taniej niż w Morele, choć oryginalne z dystrybucji Play (stan magazynu na 14 stycznia 2017).
3. Literki S i H nie mówią, czy to jest HiLink, czy nie. Tylko czy to starszy sprzęt (s) czy nowszy (h).
4. Dementuję pogłoski, że E3372 na pewno nie będzie wymagał huba - to zależy od warunków sygnałowych. Jak będzie dobry sygnał, to faktycznie da radę.
5. Nie mam MR3220, ale na MR3420 lepiej działa HiLink - pozwala na uzyskanie wyższych prędkości. Ja wszystkie MR3420 oferuję z firmware Gargoyle 1.6.2.2, bo to po prostu działa stabilniej. Fabryczny soft co prawda działa, ale nie dorasta do pięt Gargoyle, także zakresem wspieranych modemów. Ale oczywiście na zasilanie modemu firmware wpływu nie ma, to kwestia sprzętowa.
Ja mam MR3420 v2 (gargoyle) do tego modem E3372 Hilink i zasięg 1 kreska bez huba śmigaSmile Router włączony non stop . Przy lepszym zasięgu moje osiągi na tym routerze to 25Mbit max
Przekierowanie