Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 a VPN
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dziękuję za odpowiedź.
Prawdopodobnie dopiero w weekend będę miał czas, żeby pobawić się z logami. Z takich szybkich obserwacji, wydaje mi się, że połączenie jest ucinanie od razu ze strony Aero - pierwsza próba VPNa była z tabletu z Androidem i był to w ogóle mój pierwszy kontakt z łączeniem się przez VPN z Andka. Zdziwił mnie brak jakichkolwiek oznak, że w ogóle się łaczy. Stwierdziłem, że albo mam spieprzonego roma, albo Android jest bardziej idiotyczny niż zakładałem. Po wybraniu tunelu i naciśnięciu connect po prostu znika okno, tak jakbym dał back. Zero oznak connecting, not connected czy nawet zwykłe "spadaj, nie lubię cię", że się tak wyrażę.
Dopiero gdy łączyłem się z innej sieci (wifi z uczelni) zauważyłem reakcję - pierwsze connecting, potem cała reszta komunikatów i nawiązanie połączenia - ikonka klucza itp. Na Aero po prostu nic się nie dzieje.
Bez logów albo jakiejś dokładniejszej diagnostyki (z obu końców VPN) trudno wyczuć, na czym polega problem.
Ok, chwilę to potrwało, ale wreszcie znalazłem czas, żeby się pobawić. Zgodnie z tym co pisałem wcześniej, połączenie jest ucinane ze strony tabletu z AERO (chociaż dziwne jest to, że PC też się nie łączy, ale może mam coś w systemie spieprzone). W logach z ddwrt - brak śladów, z tabletu poniżej - piękny javowy exception. Dodam, że modemem jest Huawei e3131 i tablet A73, więc wszystko wymagało lekkiego tuningu, żeby ze sobą współpracowało. Może tu jest pies pogrzebany?

Kod:
D/WindowManager( 151): statusbarShow mStatusBarShow = true
I/keystore( 91): uid: 1000 action: i -> 1 state: 1 -> 1 retry: 4
E/VpnSettings( 1065): connect
E/VpnSettings( 1065): java.lang.IllegalStateException: Cannot get the default gateway
E/VpnSettings( 1065): at com.android.settings.vpn2.VpnSettings.getDefaultNetwork(VpnSettings.java:342)
E/VpnSettings( 1065): at com.android.settings.vpn2.VpnSettings.connect(VpnSettings.java:349)
E/VpnSettings( 1065): at com.android.settings.vpn2.VpnSettings.onClick(VpnSettings.java:205)
E/VpnSettings( 1065): at com.android.internal.app.AlertController$ButtonHandler.handleMessage(AlertContro​ller.java:166)
E/VpnSettings( 1065): at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:99)
E/VpnSettings( 1065): at android.os.Looper.loop(Looper.java:137)
E/VpnSettings( 1065): at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:4424)
E/VpnSettings( 1065): at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
E/VpnSettings( 1065): at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)
E/VpnSettings( 1065): at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:784)
E/VpnSettings( 1065): at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:551)
E/VpnSettings( 1065): at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)
I/HK/LatinKeyboardBaseView( 332): closing org.pocketworkstation.pckeyboard.LatinKeyboardView@4106b000
No to nie wygląda na problem Aero2: "Cannot get the default gateway" oznacza, że aplikacja nie dostała od systemu adresu bramki internetowej. Pytanie tylko, dlaczego tak się dzieje. W Plusie (simdata/iPlus) jest podobna konfiguracja adresów IP - możesz sprawdzić z taką kartą?
Niestety nie mam dostępu do Plusa, sam mam Orange akurat. Ew. mam Play nie użyty (starter z modemu).
Zauważyłem, że to nie wina Aero, ale to, że na PC też nie działało trochę dziwne jest.
Znalazłem jakiegoś fixa na xda-dev, ale dalej to samo.
Stron: 1 2
Przekierowanie