Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: problem z modemem e3372 hilink i kaspersky
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy ma moą ktoś problem z uruchomieniem modemu e3372 hilink z wgranym na komputerze kaspersky internet security. Problem polega na blokowaniu przez kasperskyego strony w przeglądarce bez czego nie można sie połączyć z internetem
skoro chodzi o hilinka to połączenie z webUI nie jest niezbędne do połączenia za jego pomocą z internetem

a czy ten modem nie posiada czasem modyfikowanego webUI?

obejście problemu - wystarczy użyć innego komputera lub tymczasowo wyłączyć KIS
1) należy skonfigurować profil połączenia dla włożonej karty SIM
oraz
2) skonfigurować hilinka do automatycznego łączenia (w zależności od potrzeby być może też ze zgodą na roaming)
tak jak pisze szopen, to najprostsze rozwiązanie, zastanawiam sie czy nie ma w kaspersky`m możliwości zdefiniowania wyjątku "nie sprawdzaj, nie blokuj", docelowo to byłoby najlepsze rozwiązanie
na 100% jest możliwość definiowania wyjątków, ale np. wersje korporacyjne wymagają podania hasła administratora
Jak ktoś ma korporacyjny komputer to zwykle i tak HiLinka nie odpali, ani żadnego innego modemu bezpośrednio podłączanego.
witam odbyłem wymiane wiadomości z firmą Kaspersky wyszło na to ze oprogramowanie antywirusowe blokuje modem przez najnowsze zabezpieczenia mają to poprawić. Problem znika zupełnie jak Kasperskiego nie ma na komputerze. Co do
modyfikowanego webUI nie wiem czy coś było w nim zmieniane taki kupiłem. Z wyjątkami kombinowałem ale kasperski jest nie ugięty. Próbowałem modem zwykły ten działa ok.
Przekierowanie