Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 - powrót do oryginału
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Skorzystałem z "Huawei E3131-s2 Udana konwersja do HiLink" . Modem działał OK, bez zastrzeżeń.
Po konwersji z HiLinka do Mobile Partner modem działa.

Jednak modem muszę oddać w stanie pierwotnym PLUS / POLSAT.
Po wgraniu "Frimware do Modemu Huawei E3131s-2 firmware dla operatora: Polsat" o nazwie "E3131 Update 21.158.13.02.618.zip " dalej po wejściu na modem z pozycji Mój komputer/Stacja dysków(modem) widać pliki których w oryginalnym modemie nie było.

Czy jest szansa na przywrócenie do pierwotnej wersji firmware ?
szczerze? - olej temat
modemy przy zwrocie i tak idą w kubeł, jeśli są przestarzałe

a z czystej ciekawości jakie to pliki?

na wirtualnym CD nie znajdziesz niczego powiązanego bezpośrednio z firmware - tam jest dashboard (i o ile backupu firmware się nie da zrobić to backup dashboardu jest możliwy choćby częściowo)

PS nie do końca zrozumiałem - dokonałeś pełnej konwersji hilink->zwykły?
(19-12-2016 14:57)szopen napisał(a): [ -> ]szczerze? - olej temat
modemy przy zwrocie i tak idą w kubeł, jeśli są przestarzałe

a z czystej ciekawości jakie to pliki?

na wirtualnym CD nie znajdziesz niczego powiązanego bezpośrednio z firmware - tam jest dashboard (i o ile backupu firmware się nie da zrobić to backup dashboardu jest możliwy choćby częściowo)

Jest tam info "Poprawki Dashboard Huawei Manager Mobile Partner wykonał Piotr@lesiolo" z numerem telefonu itp. Nie chciał bym tego udostępniać.
A zwrot w moim przypadku nie idzie do operatora a do komórki IT która zajmuje się sprzętem w firmie w której pracuję.
no cóż wgraj zatem jakiś oficjalny dashboard, a nie zmodyfikowany przez lesiolo
(19-12-2016 16:00)szopen napisał(a): [ -> ]no cóż wgraj zatem jakiś oficjalny dashboard, a nie zmodyfikowany przez lesiolo

W tym problem że nie mogę żadnego znaleźć. A nie chciał bym uwalić modemu.
Jedyny jaki znalazłem to E3131 Update 21.158.13.02.618.zip. Ale nic nie zmienił.
Po numerze nie da się wiele ustalić - bo to tylko wersja oprogramowania, a nie info o brandingu.
Sprawdziłem swoje zrzuty z E3131 różnych odmian - niestety Plusowego E3131 nigdy nie miałem w ręku.

Porada dla innych i na przyszłość: Przed zmianą dashboardu albo firmware, jeżeli przewidujemy konieczność powrotu do stanu zbliżonego do fabrycznego, zawsze w E3131 można zrobić zrzut, albo chociaż kopię plików.
OK problem rozwiązany Smile

Pobrałem ten dashboard PLUS . Po aktualizacji jest przywrócony do oryginału.
Nie do końca do oryginału, bo to od innego modelu (takiego z LTE), ale sterowniki pasują.
Przekierowanie