Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sierra Wireless EM7305 i Aero2 (Toshiba Tecra Z40-A-13K)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam laptop: Toshiba Tecra Z40-A-13K
http://www.toshiba.nl/discontinued-produ...z40-a-13k/
A w niej modem Sierra Wireless EM7305 (LTE (4G), HSPA+, GSM/GPRS/EDGE )
https://techship.com/products/sierra-wireless-em7305/
Modem nie chce działć z kartą Aero2 (widzi kartę ale łączy i natychmiast rozłącza) Działa z normalną kartą Plusa
[attachment=2225]W opisie modemu jest na końcu napisane:,,obsługuje również 2G / 3G w roamingu"
Aero pracuje chyba w roamingu i stąd problem. Czy ktoś rozwiązał problem połączenia mojego modemu Sierry z Aero2 albo umie rozwiązać?
Aero używam oczywiście w wersji płatnej 30GB za 30zł (bez rozłączania )
Mam drugi laptop Portégé Z830-10H z wbudowanym modemem 3G (Windows7) i tam Aero2 działa
Co to jest PIN2 w Aero2?
To wszystko się nie trzyma kupy.
Jest coś takiego jak PIN2 i PUK2, ale poza T-Mobile chyba żaden operator z tego nie korzysta. Nie ma to związku z Aero2, bo w tej ofercie żadne usługi nie są związane z PIN2.
Napisałeś "modem widzi kartę SIM" po czym pokazałeś zrzut ekranu z informacją "brak karty SIM".
Na kolejnym zrzucie ekranu próbujesz łączyć się za pomocą menedżera połączeń Windows.
Zdecyduj się na to, czym się łączysz i opisz co się dzieje dokładnie.
[attachment=2227]Wszystko próbuję nawet:,, łączyć się za pomocą menedżera połączeń Windows"
Kartę Aero2 z laptopa teraz wyjołem ale daję teraz fotkę połączonego mademu poprzez kartę PLUSA
.
Na ostatnim zdjęciu pokazałem co się pojawia jak klikne na komunikat :,, kliknij tutaj aby zmienić.."
Zdjęcia pokazały się w złej kolejności , pierwsze powinno być z zielonym okienkiem : POŁĄCZ
a możesz pokazać profil połączenia, który przygotowałeś dla Aero2?

PS screenshoty zrobisz wciskając alt+prtscr (mając aktywne interesujące okno) i wklejając zawartość do dowolnego programu do edycji grafiki, piliki zapisz w formacie png
W tym problem, jaki i gdzie zrobić taki profil? Kartę PLUSA wkładam i działaAngel
Mam drugi laptop Portégé Z830-10H z wbudowanym modemem 3G (Windows7) i tam Aero2 działa
coś nie obrodziło w screenshoty
jeśli chodzi o aplikację sierra, to zapewne tam gdzie masz ikonkę klucza do śrub
Piszę z innego stacjonarnego komputera i fotki łatwiej dodawać[attachment=2231]kluczyk to pokazuje

[attachment=2232]ustawienia SIM:

[attachment=2233]Profile:

[attachment=2234]firmware:

[attachment=2235]A ustawienia sieci?
Rozumiem, że przycisk "Print Screen" na klawiaturze komputera nie znalazłeś. ech. Podpowiem - zwykle jest gdzieś nad przyciskami strzałek kierunkowych, najczęściej obok siebie jest PrnScrn, Scroll Lock i Pause/Break.

Wracając do zrzutu ekranu: Pokazałeś stronę "profile" - to tutaj klikasz kulę ziemską z plusem i dodajesz nowy profil. Dla karty Aero2 prawie na pewno nie będzie tutaj nic.

Przypominam: APN dla Aero2 to "darmowy".
profile i ikonka z globusem i PLUSIKIEM (dodaj nowy profil) z ustawieniami:
APN: darmowy
numer *99#
hasła i użytkownika brak
nadaj mu jakąś sensowną nazwę i zaznacz jako domyślny (jeśli oczywiście planujesz używać głównie Aero2)
[attachment=2236]kliknołem: profile a potem globus+

[attachment=2237]zaczołem wpisywać: Aero2 i przestał działać

Czy na tej stronie ustawiam?

[attachment=2239]To jeszcze znalazłem
Poddaje się , kupie na znanym portalu aukcyjnym normalną karte PLUS 128 GB 3G/LTE za 140 zł ( około 1zł za 1GB tak jak w Aero) w dodatku na rok .Pozdrawiam i dzięki Darek
Jak nie masz chwili cierpliwości do sprzętu, to faktycznie tak będzie prościej.
A jak się aplikacja wywraca podczas wpisywania nazwy to najlepiej to nie świadczy o sofcie. Nie ma do tego aktualizacji na stronie Toshiby?

Co do profilu - zamiast podawać nazwę spróbuj wybrać opcję "<personalizacja>" - może się nie wywali.
W laptopie był instalowany dysk SSD i było wszystko aktualizowane bo dysku nie widział (nowy soft dysku Crucial )
Tak dla pewności: Ja mówię o aplikacjach Toshiby do tego modemu, a nie samego Windows.
Przekierowanie