Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: NJU Mobile i publiczny IP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy komuś udało uruchomić się publiczne IP u operatora NJU?
Na ich forum padają zapytania ale nie wiem ostatecznie czy da się czy nie.
W Orange taryfie internetowej LTE da się uruchamiając APN VPN a jak jest w NJU?
może zacznijmy od tego, że w Orange usługa "VPN" jest dostępna tylko w taryfach biznesowych (dla firm), a nie ma jej w ofertach dla klientów indywidualnych ani prepaidach, więc wątpię, aby była dostępna w tanim brandzie Orange

ale w sumie co za problem, aby się przekonać - zadzwoń na infolinię i poproś o włączenie (w głównym brandzie jest to 5zł + VAT za aktywację oraz miesięczne abo 5zł+VAT/m-c, a za statyczne IP to bodajże 15zł/m-c + VAT)
Ależ oczywiście że są w taryfach indywidualnych Orangr gdyż sam takiej używam
Tylko nie wiem czy w NJU jest
A próbowałeś zadzwonić na Infolinię NJU i zapytać jak się to robi? Nie "czy jest", ale jak to się robi w praktyce. Jak zapytają o dane abonenta, to mówisz, że czekasz właśnie na starter, lub coś w tym stylu.
Loozak napisał(a):oczywiście że są w taryfach indywidualnych Orangr gdyż sam takiej używam
to się pochwal jak to załatwiłeś, bo ja kiedyś natrafiłem na mur i to jak nigdy - niemal zawsze wszystko dało sie u nich załatwić poza właśnie VPN na nie-biznesowej taryfie (a później już nigdy nie miałem takiej potrzeby)
Mi udało się dopiero za 3 razem.
Pierwsza próba na infolinii zwykłej nie udało się sensownie wyjaśnić konsultantowi
Druga próba na infolinii expert płatnej 2 zł za minutę juz wiedzieli o co chodzi ale powiedzieli ze się nie da
Trzecia próba wysłanie zgłoszenia przez stronę internetową po zalogowaniu się do swojego konta zakończyła się sukcesem. Napisz ze chcesz włączyć APN VPN.
w tamtej sytuacji po prostu zmieniłem operatora
Mi na linii expert udało się za pierwszym razem za free, bo niby testowo (opcja tylko w biznes).
No ale orange nie było by sobą, gdby nie małe ale...
Myk jest taki ze na IP wejdziesz z po za orange.

Czyli jak mam LTE w domu od orange i telefon od orange to i tak kupa.
Wejdziesz czy nie wejdziesz?
Jak jesteś spoza orange to tylko wtedy wejdziesz.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
ale to jakiś idiotyzm ze strony operatora…
Aby nie było, ja nie potwierdzam bo nie sprawdzałem Big Grin

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam, wchodząc z orange nie jest widoczne publiczne IP (VPN) z orange.
Mówię tu o mobile, nie wiem jak by to było neoastrada i wejście na IP z orange.

Jest troszkę tego na forum orange.
U mnie działa bez znaczenia czy z Orange czy nie. Jak uruchomili to od tego czasu żadnych zastrzeżeń nie mam.
Taryfa indywidualna bez dodatkowych opłat za dostęp
A jaki masz sprzęt?
Ja jadę na Huawei B315, mam jeszcze Huawei B593s-22 jak będę mieć jakiś czas wolny to pozamieniam.

Tu jest właśnie ten problem opisany.
http://www.orangefinanse.pl/fid,40022783...hread.html
pod tym linkiem jest miałka dyskusja kogoś kto wie o co chodzi i ma problemy z wadliwym działaniem usługi z jakimś fanboyem Orange (może opłaconym PR-owcem?), bo najwyraźniej są tam próby "zamiatania problemu pod dywan" i zrzucanie odpowiedzialności na użytkownika, który problem wskazuje, ale jako klient nie ma wpływu na sytuację…

w każdym razie to zdanie:
"Orange wewnątrz swojej sieci mobilnej ma problemy z routingiem" podsumowuje w całości ten problem

zapewne dotyczy on tylko określonych pul adresów (a jak ktoś się interesuje, to wie o co chodzi), dlatego w pewnych okolicznościach problem może nie występować…

tak przy okazji dzięki błędom w routingu możliwe jest połączenie między klientami pod warunkiem, że obaj są w tej samej prywatnej puli adresów
Przekierowanie