Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jak włączyć coś z dowolnego miejsca w świecie bez aplikacji na Androida?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
///mod: wydzieliłem z wątku
link
ponieważ problem jest zupełnie INNY

Witam, podpinam się pod temat, z tym, że poszukuję urządzenia do załączania napięcia, sterowanego przez przeglądarkę, chat np. Skype lub aplikację na Windows 10 mobile.
niestety producenci względnie tanich zdalnie sterowanych gniazdek (smartplug'ów) "leją sikiem prostym" na wszelkie niszowe systemy mobilne, czyli wszystko poza iOS i Androidem… (w każdym razie nie natrafiłem jak dotąd na nic powszechnie dostępnego, większość wymaga jednego z 2 w/w systemów)

ale mam małe pocieszenie - to czego pragniesz nie jest awykonalne - sprawę załatwi:

A)
taki komplet:
1) niemal dowolna centralka inteligentnego domu (wiele z nich ma opcję sterowania za pomocą przeglądarki, choćby wszystkie modele tego producenta http://getvera.com/ - to rozwiązanie mogę śmiało polecić, bo sam używam i wiem , że działa na każdym łączu również komórkowym/LTE za NATem i firewallem operatora, ponadto może się nada choćby ten sprzęt, który oferuje Orange w ofercie Inteligentny Dom, choć UWAGA - nie testowałem i nie wiem czy jest w stanie pracować na innym łączu - być może wymaga publicznego IP itd.) - koszt to od okolic 100zł do kilku tysięcy zł (np. ~ 2000zł za starter-kit Fibaro, zestaw zawiera już element wykonawczy)
+
2) element wykonawczy w postaci zdalnie sterowanego gniazda, czy przekaźnika na szynę DIN (przeważnie koszt to 250zł (ale rozpiętość cen to od 150zł do kilkuset)

B) konstrukcja wykonana samodzielnie, przykład
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=99432#p99432
tu koszt można znacznie ograniczyć w zamian za poświęcenie swojego czasu i energii Tongue

C) wykorzystanie gotowych komercyjnych projektów w rodzaju zdalnie sterowanych sterowników pieca itp.


no i generalnie będzie łatwiej, gdy zdalnie sterowana lokalizacja dysponuje publicznym adresem IP i nie jest za firewallem operatora ani NATem (na przykład operatorzy mobilni i ich zwykłe taryfy - są często bezużyteczne)


lokalizacja wątków o tej tematyce jest tymczasowa, mam nadzieję, że Jakub w miarę wolnego czasu uruchomi dział "inteligentny dom"/"smart home", bo ta tematyka pojawia się coraz częściej
a co sądzicie o tym urządzeniu: https://www.conrad.pl/Urz%C4%85dzenie-po...&pi=986190

Live Messenger zainstalowałem na Windows, niestety chyba nie da się go już używać. Nie jestem pewien, czy WebUI zadziała na przeglądarce w telefonie.

Poza tym sprzęt ma wszystko czego potrzebuję: a) możliwość włączania zdalnego, b) możliwość fizycznego załączenia zasilania przyciskiem.

Wysłałem zapytanie odnośnie możliwości obsłużenia urządzenia przez komunikator, np. skype i czekam na odpowiedź.
biorąc pod uwagę wykorzystanie do sterowania MSN Messenger'a zdecydowanie odradzam
(wprawdzie wprowadzenie obsługi GTalk'a w aktualizacji firmware sprzed 3 lat jest jakimś dostosowaniem do internetowej rzeczywistości, ale sądząc po tej dacie nie ma co się spodziewać dalszych ulepszeń firmware)
Według strony producenta urządzenie może być obsługiwane przez Google Hangouts lub sms. W przypadku Hangouts jest alternatywna aplikacja na Windows 10. WebUI raczej wymaga Java, czyli obsługa przez przeglądarkę w telefonie odpada. Coś za coś.
Skontaktowałem się z producentem i otrzymałem informację, że nowy firmware 2016, który można wgrać do urządzenia obsługuje Google Hangouts, Co do przeglądarki, to jest odpowiedź, że 'standardowa'. Kuszą zamówieniem bezpośrednio od nich z innym hardwarem i wgranym najnowszym softem z GH, ale podają, że będzie drożej.
Na razie to jedyne urządzenie przeglądarkowo-aplikacyjne, z fizycznym włącznikiem, jakie znalazłem w rozsądnej cenie.
Przekierowanie