Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Alternatywy dla Aero2 BDI stan na koniec 2016 roku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
///mod: ten wątek powstał z podziału
http://forum.jdtech.pl/Watek-co-dalej-z-...e-tdd-2600
stąd poniższe podziękowania

dzieki za odpowiedzi. Co do pkt 3 chodzilo mi tez o cos poza BDI, np kiedys czytalem o(planach) bezplatnym internecie google(chyba sie zwal Outernet) z satelity, ale czy do tej pory w jakims europejskim kraju dziala? Bo w naszym raczej nie.
bezpłatny internet od google miał być, ale jeśli mówimy o tym samym
1) w wybranych miejscach w USA (i to wcale nie na skalę powszechną)
2) dostarczany drogą światłowodową, a nie satelitarną
3) bezpłatny nie jest równoznaczne z czymś "za nic" ( w tym wypadku niewątpliwie celem są reklamy)

swoją drogą zapewne nie chciałbyś używać internetu dostarczanego satelitarnie gdybyś miał kiedyś okazję skorzystać (kilkusekundowy ping chyba najbardziej przeszkadza, bo np. uniemożliwia gry sieciowe i jest dużą przeszkodą we wszystkich komunikatorach "live", a już szczególnie głosowych, konieczność "zamawiania" dużych plików - to akurat występuje nie u wszystkich dostawców, ale u tych u których tego nie ma są małe lub drogie pakiety danych) takie rozwiązania są OK ale tylko dla takich miejsc gdzie nie da się uzyskać dostępu w "normalny" sposób

PS
w PL podobno można mieć internet za free (co nie znaczy, że za nic), ale pod warunkiem, że jesteś w zasięgu technologii ETTH Netii (i nie korzystałeś wcześniej z ich usług) gdzieś na forum jest wątek (sam miałem to przetestować, ale odpuściłem - parametry są zbyt słabe na moje potrzeby, a ewentualne skorzystanie z tej promocji uniemożliwia późniejsze skorzystanie z innej u tego samego dostawcy) swoją drogą to promocja ważna bodajże do końca przyszłego roku (tzn. w tym okresie trzeba dokonać aktywacji)
No i warto przypomnieć, że sieć ethernetowa Netii to śladowa grupa ludzi będących w zasięgu operatora: chodzi prawie na pewno o budynkowe sieci budowane przez mieszkańców i/lub małe firmy, które potem przejął Aster lub bezpośrednio Netia. Ja nie znam żadnej zgodnej lokalizacji w Warszawie.
(26-11-2016 22:05)Yellow napisał(a): [ -> ]np kiedys czytalem o(planach) bezplatnym internecie google(chyba sie zwal Outernet) z satelity, ale czy do tej pory w jakims europejskim kraju dziala? Bo w naszym raczej nie.
Może chodzi Ci o Google Loon? Ale z tego co wiem to nie jest nawet testowane w Europie, balony mają latać nad południową półkulą. Fiber też jest tylko w USA i tylko w kilku miastach.
A co sądzicie o Buckshee -- to taka aplikacja na smartfona, która ma dostarczać darmowy net za free w zamian za oglądanie reklam. Ktoś korzystał? Big Grin
https://play.google.com/store/apps/detai...shee&hl=pl
jakieś komentarze gdzieś już widziałem, ale nie jestem dostatecznie zdesperowany na korzystanie z takich rozwiązań
(podobne, ale załatwione "systemowo" a nie aplikacją, było w nieistniejących już sieciach freeM i przez krótki okres przed upadkiem w moVa)
To jest dokładnie to samo co wtedy, tylko zamiast na własnym MVNO zrobili tak, że mają umowy ze wszystkimi wielkimi.
Wada - malutkie pakiety między reklamami. Zaleta - działa prawie w każdym prepaidzie nawet, jak masz zero środków na koncie.
Szczegółów jeszcze nie testowałem.
A są tam jakieś ograniczenia w transferze, kapcie i inne takie? Big Grin
no oczywiście, przecież nie ma nic za darmo
Reklama co kilka megabajtów (2-3 chyba było ostatnio), reklamy można zatwierdzać tylko na smartfonie i limit dzienny rzędu 5 reklam na dobę.
Całość puszczona przez VPN na własnych serwerach firmy, więc ruch dość spowolniony.
Czyli tylko 15 MiB dziennie? Big Grin
Dokładnej wartości nie podam, bo nie testowałem ostatnio, ale informacja o tym, że limit jest i że co jakiś czas są reklamy - wisi na stronie
http://getbuckshee.com/?page_id=7
Przekierowanie