Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jak włączyć PC z dowolnego miejsca w świecie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hint: Czytanie ze zrozumieniem przynosi kolosalne rezultaty.

Powiedziane zostało wszystko. Skoro działa lokalnie, to po co grzebac dalej w windzie. Nie obrażając blondynek... zachowujesz sie własnie jak ta przysłowiowa ;-)

Koledzy się męczą, tracą czas.... jak groszkiem o ścianę.
Nie umiesz czytac, ze zrozumieniem. Zapłać komuś, a nie męcz dalej....
Moje rozwiązanie na włączenie PC

1. W BIOSie PC, włączam - przywrócenie po utracie zasilania prądem zmiennym wybieram POWER ON.
2.Podłączam do kontaktu Smart Plug TP-Link HS110 Inteligentne gniazdko, do którego wtykam wtykę od PC.
3. Z pomocą aplikacji KASA pobranej na smartfona zarządzam "inteligentnym gniazdkiem" mogę wyłączyć zasilanie pod PC, następnie włączam zasilanie pomocą owego gniazdka - wtedy komputer włącza się po przywróceniu zasilania prądem.

Temat uważam za zamknięty.
ps. szczególne podziękowania kieruję dla szopena za podpowiedzi
Dziękuję.
(05-12-2016 22:29)gerkoz napisał(a): [ -> ]Moje rozwiązanie na włączenie PC

1. W BIOSie PC, włączam - przywrócenie po utracie zasilania prądem zmiennym wybieram POWER ON.
2.Podłączam do kontaktu Smart Plug TP-Link HS110 Inteligentne gniazdko, do którego wtykam wtykę od PC.
3. Z pomocą aplikacji KASA pobranej na smartfona zarządzam "inteligentnym gniazdkiem" mogę wyłączyć zasilanie pod PC, następnie włączam zasilanie pomocą owego gniazdka - wtedy komputer włącza się po przywróceniu zasilania prądem.

Temat uważam za zamknięty.
ps. szczególne podziękowania kieruję dla szopena za podpowiedzi
Dziękuję.
A czy po takim wybudzeniu PC zdalnie . Można w autostarcie jakoś ustawić by obudził z automatu NAS ? Wysłał Wake on Lan komputer odpalony już będzie w sieci lokalnej Smile
(10-03-2019 12:59)voodoo napisał(a): [ -> ]A czy po takim wybudzeniu PC zdalnie . Można w autostarcie jakoś ustawić by obudził z automatu NAS ? Wysłał Wake on Lan komputer odpalony już będzie w sieci lokalnej Smile

Po każdym wybudzeniu można obudzić NAS, albo z autostartu, albo z harmonogramu zadań. Prostą komendą z linii komend:
np Physical Address: 009027a324fe IP Address: 195.188.159.20 Subnet Mask: 255.255.255.0 Port: 7
Kod:
wolcmd 009027a324fe 195.188.159.20 255.255.255.0 7
ale wolcmd nie jest składnikiem systemu…
https://www.depicus.com/wake-on-lan/
Dziękuje Smile Zaraz wypróbuje Wink

CMD nie zna tego polecenia przynajmniej na win10 .
Programik ze stronki działa . Jednak przetestuje inne programiki i dam znać,który sobie z tym poradził. Ten z linku nie mam opcji auto start i trzeba myszką kliknąć , więc na odległość odpada Wink
voodoo napisał(a):CMD nie zna tego polecenia przynajmniej na win10 .
no jak ma znać, skoro to produkt niezależnego developera? przeciez pisałem, że to nie jest składnik systemu
musisz go wrzucić w jakiś folder w ścieżce ustawionej w zmiennej PATH
(albo jawnie podać jego lokalizację, ewentualnie dodać folder do path)

nie umiesz sobie przygotować pliku wsadowego, który ruszy z autostartu w win10?
https://support.microsoft.com/pl-pl/help...artup-apps
(jednak lepsze wydaje się być użycie harmonogramu zadań)


dodatkowo warto aby urządzenia uruchamiane w ten sposób miało statyczny wpis w ARP
(wystarczy rezerwacja konkretnego adresu IP z poziomu panelu ustawień DHCP routera)

PS w linku masz całkiem sporo różnego softu (dlatego właśnie nie podałem linka do jednego konkretnego programu)
Stron: 1 2
Przekierowanie